Arama

Yurtdışına Uluslararası Eşya Taşımacılığı ve Ev Eşyası Taşıma

1 yıl önce


Yurtdışına Uluslararası Eşya Taşımacılığı ve Ev Eşyası Taşıma
ad image
ad image

Yurtdışına uluslararası eşya taşımacılığı belirlenen iki ülke arasında evin tamamını veya bir kısmını taşıma işlemidir. Aynı zamanda bu taşıma işlemi farklı aşamalardan oluşmaktadır. Tüm bu aşamalar bir bütün olarak yurtdışına ev eşyası taşıma olarak adlandırılmaktadır. Belge usulü çalışmalarının bol bulunduğu ve hata yapma olasılığın olmadığı sektördür. Bu yüzden yurtdışına ev eşya taşıma firmaları attığı her adımı iki kez düşünmektedir. Çünkü sektörde yapılan en küçük bir hata dahi istenmeyecek farklı durumların yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Birkaç küçük hata sonucu oluşabilecek tatsızlıkların önüne geçmek dikkat ve beceri istemektedir. Bu iki unsur ve özelliği kendisinde barındırmayı başarabilen firmaların Dünya’nın birçok farklı noktasında proje geliştirdiği görülmektedir.

 

Yurtdışına Uluslararası Eşya Taşımacılığı ve Ev Eşyası Taşıma İşlemi Firma Yardımı Olmadan Yapılabilir Mi?

 

Uluslararası ev taşıma sektöründe ihtiyaç duyulan belge ve izinlerin eksiksiz şekilde yapabilmek için belirli bir deneyime sahip olunmalıdır. Aksi takdirde belgeleri eksiksiz yerine getirmek kişinin aylarını alabilecek bir uğraş haline gelmektedir. Aynı zamanda uluslararası eşya taşıma şehirlerarası taşıma sektöründen kat ve kat fazla ayrıntıya sahiptir. Bu anlamda bireysel olarak şehirlerarası taşıma yapılır fakat uluslararası taşıma neredeyse imkansızdır. Aylar süren belge çıkarma işleminden sonra ürünlerin ebatlarına uygun tırı tedarik edip kiralanmalıdır. Aynı zamanda kiralanan tırın yolculuk öncesi son bakımları eksiksiz yapılması zorunludur. Paketleme ve kargolamayı doğru şekilde yerine getirilmelidir. Aksi takdirde günlerce yolculuk gidecek olan ürünler adrese teslim yapılmadan önce hasar alabilmektedir.

 

Yurtdışına Uluslararası Eşya Taşımacılığı ve Ev Eşyası Taşıma’da Dikkat Edilmesi Gerekilen Unsurlar

 

Gümrük için gerekli görülen belge ve izinlerin eksiksiz çıkarımı:

Taşıma işleminin sorun çıkarmaksızın gerçekleşmesi için başlıca kriter elbette ki gümrük belgelerinden geçmektedir. Bu anlamda gümrük için gerekli görülen belge ve izinlerin eksiksiz ve sorunsuz şekilde tamamlanmalıdır. Bu sayede ülke sınır geçişlerinde yapılan kontrol ve denetlemelere takılmadan geçilmektedir. Bu anlamda konsolosluğa başvuru yaparak gerekli izinleri çıkarılması ve gerekli yerlerde belge haline dönüştürülmesi gerekmektedir.

 

Paketleme ve Kargolama

Yurtdışına ev eşyası taşımada ürünlerin sorunsuz şekilde paketlenmesi ve kargo haline gelerek tırlara yüklenmesi gerekmektedir. Özellikle beyaz eşya ve kırılma tehlikesi olan eşyaların titizlikle geniş paketleme işlemlerine tabi tutulması gerekmektedir. Günlerce yolculuk gidecek olan ürünlerin adrese hasar almadan ulaşabilmesi için paketleme oldukça önemlidir. Paketlemeyi doğru şekilde yapabilen firmaların taşımış oldukları ürünlerin içinde çizik, kırık veya benzeri hasarın çıkma olasılığı oldukça azdır.

 

Eşya ve Ürünleri Adresten Doğru Şekilde Alarak Doğru Şekilde Teslim Etme

 

Eşyaları adresten alarak belirlenen adrese teslim etmede özellikle asansörlü araçlar tercih edilmektedir. Asansörlü araçlar sayesinde ürünler dakikalar içerisinde istenilen noktaya indirilmekte veya çıkarılmaktadır.

 

 

Kaynak: İnter Lojistik https://www.interlojistik.com.tr

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image