Arama

Uğur Öztürk "Vatanmed 15 yılda dünyaya yayılmış 16 şubesiyle sektörün öncüsü"

2 yıl önce


Uğur Öztürk "Vatanmed 15 yılda dünyaya yayılmış 16 şubesiyle sektörün öncüsü"
ad image
ad image

Sağlık turizmi denildiğinde Türkiye ilk akıllara gelen ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle saç ekimi, estetik, diş hastalıkları için her yıl 2 milyona yakın kişi Türkiye'yi ziyaret ediyor. Burada büyük bir başarı söz konusu olurken, bunu sağlayan elbette ki dünyaya nam salmış başarılı estetisyenler ve uzman doktorlardır.

 

2007 yılında kurulan Vatanmed, hem Türkiye'de, hem Afrika, Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarında kurmuş oldukları klinikler ile dünyanın her yerine yayılmış durumda. Sadece 15 yılda 16 şubesi ve 280-310 çalışanıyla hizmet veren Vatanmed, saç ekimi, diş ve vücut estetik başta olmak üzere, bir çok farklı tedavileri de bünyelerinde sağlıyor.

 

 

Bir Başarı Hikayesi

 

Sağlık turizminde devler arasında yer alan Vatanmed, dünyanın bir çok yerinde tanınır hale gelmiş durumda. Ancak bunu sağlamak kolay olmamış. Şuan şirketin başında bulunan Uğur Öztürk, "Sağlık turizmi alanındaki çalışmalarımıza, hastaları yurtdışından Türkiye’ye getirerek başladık. Sonrasında da hastaları Türkiye’ye getirmek yerine, onların bulundukları ülkelere giderek, hizmeti ayaklarına götürmeye başladık. Özellikle pandemi döneminde bu projeye hız vererek, dünyada 16 şubeye ulaştık." dedi.

 

Türkiye projenin en önemli ayağı olurken, gurbetçilerin hizmet alması ve yine Almanya, Fransa, Portekiz, İsviçre gibi ülkelerden İstanbul'a gelmenin daha kolay olmasından dolayı, İstanbul'daki şube genel merkez olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Özellikle İstanbul'a gelenler hem tatil yapıyor, hem tedavi olabiliyor. Yine fiyatların bizde daha düşük olması da, her yıl tedavi olmaya gelenlerin sayısını arttırıyor.

 

 

Öztürk; "Saç Ekiminde Kalite=Güven İlkemiz!"

 

Uğur Öztürk saç ekiminde %100'e yakın başarı oranına sahip olduklarını vurgularken, bunu tüm şubelerinde ve şubelerine yakın olan ülkelerden gelen insanlara da sağladıklarını söylüyor. "Biz, kesinlikle insanların güvenini kazanmak için bu yola başvurduk. Her işlemimizde son teknolojiyi kullanıyoruz. En önemli özelliğimiz de garanti belgesi veriyor olmamız. Bu garanti belgesi, bütün şubelerimizde geçerli oluyor. Eğer hasta kliniklerimizin herhangi birinde gördüğü tedaviden memnun kalmazsa, yol ve konaklama ücretini karşılayarak, kendisini İstanbul’daki kliniğimize sevk ediyoruz. Bu da Vatanmed’in Türkiye ayağının önemini ortaya koyuyor.

 

Türkiye vatandaşlarının, vermiş olduğumuz hizmetlere yönelik talepleri çok üst düzeydeydi. Biz bu potansiyeli gördükten sonra, İstanbul’daki kliniğimizdeki çalışma alanlarını genişlettik. Tamamı Türk uzmanlardan oluşan ekibimizle son teknolojiyi etkin biçimde kullandık. Buradaki kliniğimizin tercih edilmesi, hastalarımıza maddi olarak da fayda sağlıyor. Örneğin: yol masrafları ve konaklama sıkıntısı çekmiyorlar. Ayrıca, yorulmuyor ve periyodik bakımlarını kendi ülkesinde yaptırmış oluyor. Bu da kendisine büyük bir avantaj sağlıyor."  

 

 

Vatanmed Kendini Geliştiren Bir Yapıya Sahip

 

Saç ekimi, estetik, diş hastalıklarının gelişmesindeki en büyük etkenlerin başında medikal tıbbın gelişmesi geliyor. Her geçen gün yeni cihazlar, etkili yöntemler gelişmesine imkan sunarken, bunları kullanan doktorlarda kendini geliştiriyor ve insanların ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebiliyor. Ancak Türkiye'de geliştirilen bir çok yöntem, sadece gözlemlenerek başka ülkelerde kullanılıyor. Örneğin saç ekimi görüp yapılacak bir iş olmadığı gibi, ülkemizde saç ektirmek isteyen kişiler daha fazla olduğu gibi, ayrıca Türkiye'ye sadece saç ekimi için yıllık 1 milyona yakın insan geliyor. Bu durum ise kaçınılmaz bir başarıyı beraberinde getiriyor.

 

İşte Vatanmed bunu en iyi şekilde kullanmayı vizyon edinmiş ve dünyanın bir çok yerinde, farklı farklı hastalara en doğru tedaviyi sunmayı da bu amaç doğrultusunda misyonuna dahil etmiş. Ayrıca uzman ekibinde burada daha başarılı olması ve yine çalışanların işlerini tam manasıyla yapması, başarı oranlarını yükseltiyor.

 

Uğur Öztürk bu konuda "Biz, Vatanmed Türkiye olarak uzman ekibimizin haklarını da her zaman koruyoruz. Böylece, çalışma motivasyonu yüksek olan ekibimizle 7/24 hizmet verebiliyoruz. Türkiye’de faaliyet gösteren farklı Türk firmaları operasyonu gerçekleştirdikten sonra rutin kontroller için başka bir ekip görevlendirebiliyorlar. Bu da hastada güvensizlik yaratıyor. Bizim uzmanlarımız ise olası bir komplikasyona anında müdahale edebiliyor. Örneğin; Gece 03.00’te arayıp, ben saçımı kazıttım veya bir yere çarptım diyen bir hastaya anında müdahale edebiliyoruz." açıklamalarında bulundu.

 

 

"Türkiye Saç Ekiminde En İyi Fiyatlara Sahip"

 

Saç ekiminde değişen fiyatlar sıklıkla karşımıza çıkıyor. Ancak bu değişimler hem kliniğin başarı oranı, hem hizmet verdiği kesim, hem doktorun başarına göre değişiyor. Elbette ki kliniklerin kendi içinde başarı oranı yüksektir. Ama danışanın zorluk durumuna göre, yapılacak işlemler değişebilir. Öztürk ile söyleşimizde "Vatanmed köklü ve deneyimli bir şirket. Rekabet, sonradan başladı. Ancak, bizim sağladığımız hizmet kalitesini sunabilecek başka bir şirket bulunmuyor. Fiyat politikamız konusunda ise biz hastalarımıza ‘en iyi fiyat garantisi’ veriyoruz. Bizim kalitemizde, daha uygun fiyata hizmet verebilecek başka bir şirket yok. Kalite ve fiyat konusunda garanti veriyoruz."

 

Görüldüğü üzere Vatanmed "hastanın durumuna göre" en iyi fiyatları veriyor. Saç ekimi, estetik, diş gibi tedavilerde fiyatları belirleyen bir çok etken olduğu için, bunların tamamının bir arada değerlendirilmesi gerekiyor. Uğur Öztürk başarılarının bunların tamamına bağlı olduğunu da özellikle vurguluyor.    

 

"Saç ekimi, üç sene öncesine kadar çok lüks ve pahalı bir işlemdi. Fakat biz, kaliteli işçiliğin bu kadar pahalı olmadığını kanıtladık. Buraya gelen kalitesiz ve gelir-geçer ekiplerin 4.000-5.000 Euro’ya yaptıkları işlemi, uzman ekiplerimiz ile yarı fiyatından bile daha düşük bir ücretle yapıyoruz. Türkiye’de, hem fiyat hem de kalite bakımından rekabeti aşağıya çektik."

 

 

Saç Ekiminde Vatanmed Neden Öncü?

 

Fiyatların düşük olması, kaliteli işçilik, yüksek başarı oranı kliniğin tercih edilmesi için yeterli nedenler arasında görünse de, bunların zaman içerisinde olması ve doğru kitleye ulaşmakta önemli. Vatanmed, Türkiye'de öncüler arasında yer aldığı gibi, bugün kliniklerini kurmuş olduğu ülkelerde de başarıya ulaşmış durumda.

 

Ancak bu başarı ile ilgili Vatanmed kurucusu Uğur Öztürk şu ifadeleri kullandı. " Saç ekimi konusunda konuşacak olursak, erkeğin tek makyajı saçı ve sakalıdır. Özellikle gurbetçiler çok fazla ilgi gösteriyor. Kalite ve fiyat orantısı da uygun olunca, akın akın bize koşuyorlar. Önem verdiğimiz ikinci bir konu ise referanslarımızdır. Memnuniyet oranımız çok yüksek. Facebook, Instagram ve Google’daki puanlamalarda zirvedeyiz. Reklama da çok büyük yatırım yapıyoruz."

 

Türkiye'de fiyatların uygun olması, tatil imkanlarının bol olması, insanların hem tedavi olmalarını hem de keyifli zamanlar geçirmelerini sağlıyor. Bundan dolayı, Vatanmed başta olmak üzere, bir çok sağlık kuruluşumuz yurtdışında bulunan ve tedavi olmak isteyen kişilere bir çok imkan sunuyor.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image