Arama

UEFA, kura çekiminde Rusya ve Türkiye’yi ayırmayacak

8 yıl önce


UEFA, kura çekiminde Rusya ve Türkiye’yi ayırmayacak
ad image
ad image

UEFA’dan R-Sport’a yapılan açıklamada, Rus bombardıman uçağının Türkiye tarafından vurulmasıyla Türkiye ve Rusya arasında çıkan krize rağmen, iki ülkenin milli takımlarının 2016 Avrupa Şampiyonası finalleri kura çekiminde aynı gruba düşmesi halinde ayrılmayacağı belirtildi. Aynı şekilde iki ülkenin Avrupa Ligi’nde oynayan takımlarının da kura çekimi sonucu karşılaşmasına engel olunmayacak.

'RUSYA VE UKRAYNA TAKIMLARI AYRILACAK'

Diğer taraftan Rusya ve Ukrayna arasında Kırım ve Ukrayna’nın doğrusunda yaşanan çatışma yüzünden, bu iki ülkenin milli takımlarının 2016 Avrupa Şampiyonası finalleri kura çekiminde ayrı gruplara yerleştirileceği kaydedildi. Ukrayna ve Rus takımları, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde de birbirleriyle karşılaşamayacak.

2016 Avrupa Şampiyonası finalleri kura çekimi 12 Aralık'ta, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi kura çekimleri ise 14 Aralık'ta yapılacak.

UEFA’dan yapılan açıklamada, “Rusya ve Ukrayna kulüpleri, 14 Aralık kura çekimi sonucu birbiriyle karşılaşamayacak. Rus ve Türk kulüplerinin ayrılması ise söz konusu değil. Euro-2016’da da sadece Rusya ve Ukrayna milli takımları ayrı gruplara yerleştirilecek” denildi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image