Arama

Türkiye Pavyonu Venedik'te 'Ölçü Olarak Mimari'yi Sunuyor

2 yıl önce

Neyran Turan Küratörlüğünü Kültür ve İstanbul Vakfı tarafından koordine Arts (İKSV) Pavilion Türkiye “hediye Mimarlık 17 Uluslararası Mimarlık Sergisi de Ölçü olarak” - “? Birlikte yaşayacağız nasıl” La Biennale di Venezia başlıklı 22 Mayıs - 21 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan sergi, Turan'ın kısa süre önce yayımlanan "Ölçü Olarak Mimari" kitabını teorik bir giriş olarak ele alarak, mimariyi, Dünyadaki yerimizi ve bunlarla ilgili rolümüzü değerlendirmeye yardımcı olabilecek bir ölçü olarak konumlandırıyor. Birlikte yaşadığımız kişiler: Mimarlar olarak, diğer disiplinlerin ve çalışma alanlarının aktörleri ile ve insandan fazlası olan diğerlerinin yanında bir tür olarak.

Türkiye Pavyonu Venedik'te 'Ölçü Olarak Mimari'yi Sunuyor
ad image
ad image

 

“Aşktan ve insandan umudumu hiç kesmedim” diyen son on yılın yaşayan en iyi şairlerinden biri olan Elif Yıldız Kıratlı’nın beş şiir kitabı birden Ceylan Yayınlarından çıktı.

“Şiir, biraz burnun direğini sızlatmalı insanın. Savaşmalı, çatışmalı ama ille de barışçıl olmalı. İnsanı, doğayı, yaşamı beslemeli, kendi notları ile müziğini yapmalı” diyor şair.

 

 

Buzul Kentin Yazanları, Kendi İçine düşen deli, İliklerime Dek çığlık, Sus Beni Ölüm, Geçmiş zaman Fiilleri adlı şiir kitapları, yaşamın, insanın, büyük umutların ve geleceğin sözcüleri gibi.

“Siz giderken ben ölüyordum bayım. İstanbul burası öyle böyle değil, deniz var, mavi var, uzatsan elini, ölüm var” diyor bir şiirin dizeleri.

Bir diğeri, “Sen ah Züleyha sen! Etmeseydin keşke aşka minnet, tutulmasaydı dilin” diye bitiyor bir kitabın son sayfası

Yolu açık, okuyucuları bol olsun.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

Selim ber

Gerçekten muhteşem bir klip emeğine sağlık diyelim yolu açık olsun, hızlı ve etkili haber için takipdeyim 👍

9 ay önce
ad image
ad image