Arama

Türk ressam İsmail Acar'ın Fransa'daki köşkleri soyuldu

3 yıl önce

Fransa'nın Bordeaux kentine 25-30 kilometre uzaklıkta bulunan ünlü Türk ressam İsmail Acar'ın ikiz köşkleri defalarca soyuldu.

Türk ressam İsmail Acar'ın Fransa'daki köşkleri soyuldu
ad image
ad image

 

Köşkler, orada çalışan işçiler izinli iken ve bölgede elektrik kesintisi sırasında birkaç ay içinde beş kez soyuldu, bu yüzden hırsızlar CCTV'ye yakalanmadı. Hırsızların kalelere büyük zarar verdiği bildirildi.

Sanatçı, 2011 yılında 10 milyon euro değerindeki kaleleri satın almış ve ayrıca 200.000 metrekarelik bir şarap bağına sahip. Başlangıçta 100 odalı ikiz kaleleri otel olarak kullanmayı planlamış, ancak daha sonra "İsmail Acar Sanat Okulu" nu inşa etmeye karar vermişti.

Acar, gerekli izinleri aldıktan sonra hazırlıklarını bitirdi ancak salgın nedeniyle sanat okulunun açılışını erteledi. Kalelere güvenlik sistemi kurarak Türkiye'ye döndü . Acar, iki yıldır salgın nedeniyle Fransa'ya gidememişti.

Toplam değeri 400 bin euro olan 12 resminin çalındığı öğrenildi. 160 bin avro değerindeki elektronik teçhizatın, 16 şöminenin ve parkenin hasar gördüğü bildirildi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image