Arama

Rusya'da 'Anadolu Sevdası' rüzgârı

8 yıl önce


Rusya'da 'Anadolu Sevdası' rüzgârı
ad image
ad image

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde Türk fotoğrafçı Tuna Akçay’ın ‘Anadolu Sevdası’ isimli sergisi açıldı.

Türkiye’nin Kazan Başkonsolosluğu binasındaki serginin açılışına, Başkonsolos Turhan Dilmaç’ın yanı sıra çok sayıda Rus ve Türk sanatsever katıldı. Mart ayına kadar açık olan sergi şimdiden katılımcılardan yoğun ilgi topladı.

  • Tuna Akçay’ın “Anadolu Sevdası” adlı sergisi
‘RUSYA’YA ANADOLU’NUN KARDEŞLİĞİNİ TAŞIDIK’

Sputnik’e konuşan Akçay “Sanat her zor anda kapıları açan bir anahtardır. Biz de samimiyetimizi, kültürel zenginliklerimizi sanatımızla aktarmaya çalışıyoruz. Bu zorlu süreçte asıl gerçeğin politika değil,  insan samimiyeti, halkları oluşturan insanların muhabbeti olduğunu unutturmamak için sanatımızı gönül coğrafyamız Tataristan' a taşıdık. Yoğun bir Türk nüfusunun yaşadığı Rusya'ya Anadolu'nun kardeşliğini getirdik. Sanatın politikası olmaz, sanat politikaya alet de olmaz. Siyasi kopukluklar her zaman olabilir ama bizi insan yapan değerlerimizi,  kültürümüzü insanlardan esirgemek hiç doğru olmaz. Bu nedenle Anadolu Sevdası başlıklı sergimizi Tataristan'a taşıdık.  Savaşı değil; barış, kardeşlik ve huzur isteğimizi sanatımızla haykırdık” dedi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

Selim ber

Gerçekten muhteşem bir klip emeğine sağlık diyelim yolu açık olsun, hızlı ve etkili haber için takipdeyim 👍

1 yıl önce
ad image
ad image