Arama

Popüler Hayvan Cinslerinin Özellikleri

1 yıl önce


Popüler Hayvan Cinslerinin Özellikleri
ad image
ad image

Biliyorsunuz ki en fazla ilgi gören bazı kedi ve köpek cinsleri bulunuyor. Bunlar arasında en popüler olanı köpek cinsi için golden retriever özellikleri kedi cinsi için ise bu scottish fold oluyor. Bu iki cins kedi ve köpekler grubunda en fazla popülerlik kazanmış cinstir. golden retriever ilk olarak 1865'te İskoçya yakınlarında yetiştirildi. İskoç Scottish Fold'un kökenleri, 1961'de İskoçya da bulunan beyaz bir ahır kedisi olan Susie’ye kadar uzanabilir.

Popüler Hayvan Cinslerinin Özellikleri

Scottish Fold kedileri diğer kedi cinslerine nazaren daha zeki ve uysal davranışlar sergilerler. Diğer kediler sahiplerini tanımazkan bu cins kedi sahiplerini oldukça tanır ve onlara uysal yaklaşım gösterir. Ev içerisinde yer alan afacan yani çocuk bireyleriyle kolayca anlaşabildiğinden scottish fold  bir ev kedisidir. Herkese karşı sevgisi konusunda açık olsalar da yalnızca kendi seçtikleri insanlara sevgi gösterirler.

Golden Retriever köpekleri de aynı Scottish Fold’da olduğu gibi köpekler arasında daha zeki ve uysal davranışlar sergileyen cinstir. Golden Retrieverlar oldukça oyun açı bir cinstir. Kendileriyle ilgilenilmesinden büyük hoşnut duyarlar, sürekli sahibine olan ilgisini açık açık gösterir ona karşı sadıklığını kanıtlamak için her şeyi yapabilir. Bu köpekler aynı zamanda tam bir evci köpeğidir. Verilen söze uymaktadırlar ve tembihlenen bir yanlışı asla yapmamaya özen gösterirler. Seçtiğimiz kedi ve köpek cinsleri bizim için oldukça önemlidir.

 

hrnajans
hrnajans

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image