Arama

Film Prodüksiyon Çalışmaları Nelerdir?

1 yıl önce


Film Prodüksiyon Çalışmaları Nelerdir?
ad image
ad image

Film prodüksiyon çalışmaları bir firma, kurum ya da kişinin kendine ait özellikleri, farklılıkları ve niteliğini ortaya çıkartmak adına reklam ve tanıtım çalışmaları arasından film çalışmalarını seçme durumudur. Film prodüksiyon çalışmaları multimedya çalışmalardır ve tüm diğer reklam çalışmalarının içeriklerini de içerirler. Yani kapsamlı çalışmalardır.

Film Prodüksiyon çalışmaları genelde film prodüksiyon şirketleri tarafından yapılır. Ama bazı zamanlarda işinde uzmanlaşmış freelance (serbest çalışan) kişiler tarafından da yapılabilmektedir. Büyük firmalar işlerini riske atmamak için film prodüksiyon çalışmaları için firmalarla anlaşırlar. Ve genelde kurumlar ve kişiler en çok tercih edilen film prodüksiyon çalışmalarını kullanırlar.

Bunlar;

Klip Çekimi

Reklam Filmi Çekimi

Tanıtım Filmi Çekimi gibi çalışmalardır.

Tanıtım Filmi Çekimi Nedir?

Tanıtım filmi çekimi bir firmanın kendi tanıtım çalışmasını yürütmek için kullandığı video, film çalışmasıdır. Tanıtım filmi çekimi sayesinde firmalar bütün dünyada iş yürütebilirler. Çünkü video sayesinde üretim alanlarını, ürettikleri ürünü nasıl ürettiklerini gerçekçi bir şekilde gösterebilirler.

Tanıtım Filmi çekimi ve reklam filmi çekimi arasında çok bilinmeyen bir fark bulunmaktadır. Tanıtım filmi bir reklam çalışmasıdır evet; ama özel olarak reklam filmi çekimi kavramı oyuncular vasıtasıyla pahalı ekipman ve ekiplerinin kullanıldığı yaratıcı çalışmalardır. Tanıtım filmi çalışması ise daha uygun maliyetli daha basit çalışmalardır.

Tanıtım Filmi Fiyatları Nasıl Belirlenir?


Tanıtım filmi fiyatları, tanıtım filmi yapmak isteyen firmanın reklam pazarlama stratejisine göre belirlenir. Tanıtım filmi yapmak isteyen bir firma tanıtım filmi fiyatlarını belirleyebilmek için öncelikle hangi yönünün öne çıkacağına karar vermelidir.

Drone çekimi, tanıtım filmi fiyatlarını arttıran bir durumdur.

Büyük bir fabrikanın her detayını çekmek tanıtım filmi fiyatlarını değiştiren bir durumdur.

Ya da daha büyük ışıklarla tanıtım filmi çekmek tanıtım filmi fiyatlarını değiştirecektir.

Genel olarak tanıtım filmi fiyatları 10.000 TL’den başlamaktadır.

Klip Çekimi Nedir?

Klip çekimi firmalara değil kişilere, şarkıcılara yapılır. Klip çekimi de bir reklam tanıtım çalışmasıdır. Amacı bir kişi ya da şarkı grubunun kendi şarkılarını tanıtmaktır. Ayrıca klip çekimi vasıtasıyla kişi kendi tanıtımını da yapmış olur. Sürekli şarkı çıkaran kişiler buna klip çekimi yaparak hem kendilerini güncel tutmuş hem de yeni şarkılarını tanıtmış olurlar.

 

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image