Arama

Mobil Sağlık Dayanışmasından Kimler Faydalanmaktadır?

8 yıl önce


Mobil Sağlık Dayanışmasından Kimler Faydalanmaktadır?
ad image
ad image

Şu an sadece İstanbul'da uygulanan "Mobil Sağlık Danışma Noktası" projesi vatandaşlara sağlık hakları alanında bilgi vermeyi hedefliyor.
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayrak, Avrupa ve Anadolu yakalarında aynı anda başlatılan danışma hizmeti mobil araçları sayesinde sağlıkta hizmet kalitesinin artacağını belitti.
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayraksağlık hizmetlerindeki kalitenin önemini vurguladı ve “Sağlık hizmetlerine ulaşma noktasında Avrupa’nın çok ilerisindeyiz. Türkiye’de son 10 yılda sağlık alanında güzel adımlar atıldı, önemli hizmetler sağlandı. Bizler de mobil araçlarımız ve ekiplerimiz sayesinde bu hizmetleri ve sağlıkta haklarının neler olduğunu, vatandaşımızın ayağına kadar giderek anlatıyoruz. Hangi kurum, hangi sağlık hizmetini sunuyor, onun bilgisini veriyoruz” dedi.
“Mobil Sağlık Danışma Noktası” hizmetlerinden en çok erkeklerin yararlanmakta. Soruların çoğu sağlık raporları ile randevu sistemi hakkında olduğu ifade edildi. Proje Mayısta başladı, şu anda olumlu sonuçlar elde edildiği belirtildi Prof. Dr. Albayrak konuşmasında:“İstanbul’un bütün ilçelerini dolaşarak halkımızın hizmetinde olmaya özen gösteriyoruz. Amacımız, mobil araçlarda insanlara sağlık hizmeti sunmak değil, onları bilgilendirmek. Zaten belirttiğim gibi, ülkemizde son 10 yılda ciddi atılımlar oldu ve hizmet kalitemiz önemli bir ivme kazandı. Bu hizmet kalitesini ve sağlık haklarını halkımıza anlatmak, hangi kurumun hangi sağlık hizmetini verdiği bilgisini onlara sunmak bizim için önemli. Halkımız, çekinmeden günün 24 saati sağlık kuruluşlarından yararlanıyor. Her hafta farklı bir ilçede halkımızın yanında olup onlara sağlık alanındaki haklarını sıralıyoruz. Sağlık alanında ne zaman hangi kapıyı çalacaklarını, hangi yolları izleyerek işlemlerini kolaylıkla yaptırabileceklerini dile getiriyoruz. Mobil araçlardaki uzman arkadaşlarımız, yöneltilen sorulara anında cevap vererek vatandaşlarımıza yardımcı oluyor. Mobil noktada cevaplanamayan soruları ise yazılı olarak alıyor ve vatandaşa yazıyla cevaplandırıyoruz. Proje, sağlıkta hizmet kalitesini de artırdı.” dedi
“6 ayda binlerce kişiye ulaştık”
Albayrak, halkın yüzündeki tebessümü gördükçe, yürütülen hizmetin kendileri için ayrı bir anlam ifade etmeye başladığını söyledi.
“Mobil Sağlık Danışma Noktası önünde beklerken, ‘Acaba şu soruyu da yöneltsem mi?’ diye düşünüp, yönelttikleri soruların yanıtını alan kişilerin tebessümle araçtan ayrılışını görmek, bizim en büyük hediyemiz” diyen Albayrak, “Mobil araçlardaki uzman arkadaşlarımızın cevaplandırdığı her soru, binlerce kişinin sağlık haklarını öğrenmesine imkan sunuyor. Bir kişiye bir hak öğretmek demek, yüzlerce, binlerce insana sağlık alanındaki hakkını anlatmak demek. Hedefimiz, her gün daha çok kişiye ulaşmak. 6 ayda binlerce kişiye ulaştık. Ayrıca noktalarda uzman arkadaşlarımız, gelen kişilere iki ayrı kitapçık hediye ediyor. Bu kitapçıklar, sağlık alanında bütün bilgileri içeriyor” diye konuştu.
 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image