Arama

Meteorolojiden İstanbul için çok kritik uyarı!

8 yıl önce


Meteorolojiden İstanbul için çok kritik uyarı!
ad image
ad image

Sibel Meral / AjansHaber

İstanbul ve Türkiye yeni yıla kar yağışı ile giriyor. Meteoroloji’den bu konuda oldukça önemli uyarılar geldi. Özellikle Marmara Bölgesi için yılın en soğuk ve en karlı günlerinin beklendiği belirtilirken Doğu Anadolu’da kar kalınlığının yarım metreye ulaşması bekleniyor.

Hava sıcaklığında da ciddi düşüşlerin yaşanacağı önümüzdeki günler için Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Genel Müdürü Ahmet Uçar AjansHaber’e değerlendirmelerde bulundu.

Çarşamba gününden itibaren hafta sonuna kadar hava sıcaklığının ülke genelinde 10-15 derece birden düşeceğini belirten Uçar, şunları söyledi:

MARMARA’DA YILIN EN SOĞUK VE EN KARLI GÜNLERİ…

Ülkemizin yarın akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı bir sistemin içine girileceği tahmin ediliyor. Özellikle hafta sonuna kadar bu yağışlı sistemin ülkemizin Kuzey, İç Anadolu ve Doğu bölgelerinde yer yer yoğun kar yağışlarına neden olacağı görülüyor. Özellikle Marmara Bölgesi için bu yılın en soğuk ve en karlı günleri olacak. Bölgede ciddi bir kar örtüsü bırakacağı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI 10-15 DERECE DÜŞECEK

Özellikle yılbaşı gecesi yurdumuzun büyük bir bölümünde yoğun kar yağışı görülecek. Şuan normal seyrin üzerinde seyreden sıcaklık Çarşamba gününde itibaren başlayarak hafta sonuna kadar 10-15 derece birden düşecek.

KASIM VE ARALIK’IN YAĞIŞLARI O AYLARA TRANSFER

Kış geç geldi ve yağışlar normal seyirde ilerlemedi. Kasım ve Aralık ayında eksik yağan yağışlar Ocak ve Şubat ayında kendini gösterecek. Bu aylar yoğun yağış altında geçecek.

YENİ YILA YOĞUN KAR YAĞIŞI İLE GİRİLECEK

Kar yağışında özellikle İstanbul’u baz alacak olursak; Çarşamba günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı cumartesi sabahına kadar aralıklarla devam edecek. Yer yer yoğun olacak kar yağışı hayatı olumsuz etkileyecek. Özellikle yılbaşı gecesi çok yoğun bir kar yağışı bekleniyor.

KAR KALINLIĞI YARIM METRE OLACAK

Buzlanma ve soğuk hava ihtimallerinde vatandaşların kendi araçlarıyla yola çıkmamalarını, çıktıkları vakit zincir takoz gibi koruyucu önlemler almalarını, eksiklerini tedarik etmelerini öneriyoruz. Büyük şehirlerde toplu taşıma araçlarını kullanmalarını öneriyoruz. Kırsalda ise havalar çok soğuyacağı için dışarıya mümkün oldukça çıkmamalarını, olumsuz hava koşullarına karşı önlemlerini almalarını öneriyoruz. Aynı şekilde Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde bu önlemlere fazlasıyla ihtiyaç duyulacak. Yer yer yarım metreye dayanan kar seviyesi bekleniyor.

İşte 5 Günlük Tahmin (Haritalı)

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm hakları AjansHaber’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. AjansHaber tarafından üretilen haberlerin kaynak gösterilmeden kullanılması, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 36 ve 37. maddesine aykırıdır ve suç teşkil etmektedir. Ayrıca internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ile ilgili olarak 4 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilen 5651 sayılı internet yasasına göre de bu durum cezai işlem gerektirmektedir.

 

 

 

Kaynak: AjansHaber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image