Arama

Haziran ayında izlenecek 9 film

7 yıl önce

BBC Culture, Wonder Woman'ın ilk bağımsız filmi, Will Ferrell ve Amy Poehler'ın oynadığı bir komedi ve The Mummy serisinin son filmi de dahil olmak üzere önümüzdeki ay çıkacak dokuz filmi seçiyor.

Haziran ayında izlenecek 9 film
ad image
ad image

 

Mucize kadın

(Kredi: DC Entertainment)

DC Extended Evren - Man of Steel'in ardından, Batman - Süpermen: Şafak Vakti ve Suicide Squad - Wonder Woman'ın dördüncü girişi bu yazın en çok beklenen filmi . Aynı zamanda, bir süper kahraman filmi olmasına rağmen sezonun en özgün oyunlarından biri: çizgi roman karakterinin 75 yılı aşkın süreden sonra yaptığı ilk solo tiyatro gezisi , aynı zamanda 12 yılda piyasaya çıkan ilk kadın oyuncu süper kahramanı filmi. Bunun üzerine, Gal Gadot'un Themyscira'nın Diana rolüyle oynadığı aksiyon özelliği Birinci Dünya Savaşı'nda ortaya çıktı ve süper güçleri Hayır Adam Ülkesi ile birleştirdi.

Yönetmen Patty Jenkins (Canavar), "filmin size veremeyeceği belli bir epik boyutlu kaçma türü var" diyerek , dijital yerine film çekmeyi seçti . Ancak sadece hayranların kaçmakta olan kaçınma değil: bazı yorumcular DC Comics yazarının karakterin biseksüelliğini doğruladıktan sonra , büyük ekranlı Amazon prensesinin kimlik sınırlarını zorlayıp etkileyemeyeceğini sorduklarını söyledi . O ile olsa da, ticari irade gibi görünmüyor dahil promosyonlar makyaj ürünleri ve diyet barlar. 1 Haziran'dan itibaren serbest bırakıldı.

Kuzenim Rachel

(Kredi: Fox Searchlight Resimleri)

Roger Michell (Notting Hill), koruyucu birisini öldürdüğüne inanmasına rağmen, genç bir İngiliz (Sam Claflin) kuzeni (Rachel Weisz) ile aşık olduğu Daphne du Maurier'in 1951 romanına dayanan bu esrarengiz romantizi yazar ve yönetir. Iain Glen, Holliday Grainger ve Simon Russell Beale'nin başrollerini paylaştığı bu film, Olivia de Havilland ve Richard Burton'un oynadığı 1952 yılından bu yana du Maurier'in romanının ilk uzun metrajlı uyarlamasıdır. Kuşlar ve Rebecca'nın yazarının yazdığı hikayenin gerginliği artırması gibi tutku ve kahretsin çaylarla karıştırılarak kuşkulanma ve güvensizlik bol miktarda var. 8 Haziran'da Avustralya'da, 9 Haziran'da ABD'de ve 24 Haziran'da Singapur'da çıktı.

Mumya

(Kredi: Chiabella James / Universal Pictures)

Tom Cruise, 1932 yılına dayanan bir serinin yeniden başlatılmasında çölün altındaki şifreli bölümünde eski bir prenseni uyandırıyor. Yolculuk gökyüzünden düşer, çok dolaşır ve vücut çantasında çıplak uyanır - ancak gösteri çalan Mumya Sofia Boutella'dır. Yönetmen Alex Kurtzman (People Like Us) , Boutella'nın Kingsman'daki sessiz performansıyla onu nasıl büktüğünü anlatan, "Annemi bir kadın yapmak için modern bir yol bütünüyle gerekli" dedi . Gizli Servis. "Gözlerine bakarsanız ... burada bir bütün performans var. Ve hiçbir şey söylemeden, bana o kadar çok şey iletirken, Tanrım, ne kadar protez olursa olsun, onun yüzüne ne kadar çok CG koysak düşünsem düşündüm; eğer bunu görürsem çok şey ifade edecektir. Bana duygusal. "

Karanlık Evren film serisinin ilk taksiti, yine paylaşılan sinematik bir evren: istikrarlı bir süper kahraman eksikliği nedeniyle Universal Pictures, farklı klasik canavarları bir araya getirmeyi seçti (stüdyo, Johnny Depp'i Invisible Man, Russell Crowe olarak zaten sıraya koydu. Jekyll / Bay Hyde ve Javier Bardem Frankenstein'ın Canavarı olarak). Kurtzman, bu gibi canavarların "hepimiz içinde bir canavar olan ... hepimiz kişiliklerimizin yönlerinin garip yansımaları" olduğuyla alakalı olduklarına inandıklarını iddia ediyor. 8 Haziran'dan itibaren serbest bırakıldı.

Whitney: Ben olabilir miyim?

(Kredi: Lafayette Films)

Film yapımcısı Nick Broomfield adlı son belgesel, arka planda kalır Variety göre “daha önce yapmadıysanız bir şekilde, acısını ve zarafet ve baş döndürücü manevi çatlakları hissetmek, Whitney Houston bilmemizi alır”. Başlığı, Houston'ın kariyerinin başlarında söylediği, yaptığı şeylerin yapılmasına izin verilen müziğe atıfta bulunmak anlamına geliyor: ancak Variety'nin söylediği gibi "çizgi şu anlama gelmektedir: Bütün insanı ifade edebilecek - prenses ve getto kızkardeşi, Broomfield, 1999 turunda, Houston video klipleri yönetmeni Rudi Dolezal'in daha önce görülmemiş görüntüleriyle Houston'ın kardeşleri ve iç çevresi üyeleriyle yaptığı röportajları karıştırdı. Uyuşturucu bağımlılığı onun şarkısını geçti.

Broomfield sadece aşağı doğru sarmalını belgelemeyi amaçlamıyordu. "Yapmaya çalıştığımız şey onu görüş açısından açıklamaktı " diyor . "Gerçekten asıl şahsın onun etrafında yaratılan imajdan çok daha ilginç olması ironi" 8 Haziran'da Almanya'da, 16 Haziran'da İngiltere'de, 24 Haziran'da ABD'de çıktı.

Okja

(Kredi: Netflix)

Fransa Kraliyet Yönetmeni Bong Joon-ho'nun (Snowpiercer) en son filmi olan Palme d'Or'ın çekişmesinde Fransa'da tiyatro yayınımı bulunmayan Netflix komisyonu, bu yılki Cannes Film Festivali'nde tartışmalara neden oldu. Organizatörler , Cannes jüri başkanı İspanyol yönetmen Pedro Almodóvar ve ABD direktörü Sofia Coppola'nın büyük ekranı savunurken yalnızca akan videoların 2018'den itibaren rekabette yasaklanacağını söyleyen bir bildiri yayınladılar.

Bunun hiçbiri, filmi öven övgüleri eleştirenler tarafından durdurulmadı : BBC Kültür Enstitüsü Nicholas Barber , küfür ve şiddet kesilirse hiciv bilim-kurgu rompının "Ekstra Karasal bir ET" olacağını savundu; Iki dilli betik ve vejeteryen bir vejeteryan mesaj ". Kötü holding (Tilda Swinton) CEO'su ile sosis dönük olmak onun evcil mutant domuz engellemeye çalışır (bir Seo-hyun oynadığı) bir genç kız ardından Okja Guardian, beş yıldızlı bir inceleme vardı diyor "Bu filmin saf enerjisi ve sevimli olması onu bir zevk haline getiriyor". 28 Haziran'dan çevrimiçi akış yapıldı.

Bebek Arabası

(Kredi: Wilson Webb / TriStar Pictures)

Ansel Elgort (Yıldızlarımızdaki Hata), bir suç patronu (Kevin Spacey) için çalışmaya zorlanan kaçak bir sürücüydü ve "klasik soygun fıskiyesi üzerine yeni, eğlenceli bir dönüş" olarak nitelendirildi . Jon Hamm, Jamie Foxx ve Lily James, İngiliz yazar yönetmen Edgar Wright'ın (Shaun of the Dead) komedi-aksiyon-romantizminde rol aldı ve görseller kadar soundtrack'le aynı seviyede. The Telegraph , sonuçta "bir müzikal gibi hisseden, ancak La La Land'i böylesine yıldırım bir çubuk haline getiren ciddiyetten merhametsizce özgürce bulunan bir suç kapari" diyor.

Wright, 22 yıl önce bu fikri ortaya atarak Jon Spencer Blue Explosion'un Bellbottoms'a tekrar dinlediğini ve bu fikri filmin özellikleri olan 2003'te Mint Royale grubu için yönettiği bir müzik videosunda denedi. Ancak Indiewire'ye göre Baby Driver, sadece bir dizi set seti değil. Bunun yerine, şeklini "hareketin ve sesin zarif, hızlı ateşten sentezinde ... meşru duyguların içindeki süslü yüzeylerine ve neden oldukları pervasızlıktan kuruyor" şeklinde buluyor. Wright, Hızlı ve Öfkeli Dünyadan Uzakta bir dünya olan, "Busby Berkeley, Grand Theft Auto'yu yapmış olsaydı, böyle bir şey olabilir" şeklinde 28'inci Kanada ve ABD'de ve 30 Haziran'da çıkardığı eylem türünü sofistike bir biçimde ele geçirdi. Türkiye'de.

Ev

(Kredi: Yeni Hat Sineması)

Will Ferrell ve Amy Poehler, komşusu (Jason Mantzoukas tarafından oynanır) ile birlikte bodrum katında yasadışı bir kumarhane kuran bir çift olarak, kızlarının üniversite fonu Andrew J Cohen'in yönettiği bu komedi filminde geçirdikten sonra rol aldı. Göster durdurma sahneleri Ferrell ile bir all-kız kavga kulübü, şunlardır anlatan EW : “Bu Roma Güz dönüşür.” Tek römork kumar ahlaksız ortaya koymaktadır ve Will Ferrell karakteri bir Croc ayakkabı sonra yanlışlıkla bir gangsterin parmağını hack ile kanama stem teşebbüs .

Ancak açıkladığı gibi ihale anları da var. "Kızımızı üniversitede bıraktığımızda sert bir dönüş yapıyoruz" diyor. "Bizde birbirimizin en yakın arkadaşı olduğumuzun farkına vardığı şu an var. Bunu çok gerçekçi oynuyorduk ve ikimiz de ağlıyoruz. Çocuksuz ve 17 yıldır evlenmeden böyle bir sahne yapabileceğimi sanmıyorum. "Halen 13 yaşında olan en büyük oğlunu kolejde bırakmayı hayal etti. "Kendimi bu duruma düşürdüm ... Bir noktada bebek gibi ağlarken ağlayacağım" 29 Haziran'dan itibaren serbest bırakılacak.

Fırtına sonrası

(Kredi: Aoi Promosyon)

Bu karmaşık aile draması "  Japonca'nın mono'nun farkında olmadığı bir şey var, bu da" şeylerin patozları "olarak yorumlanıyor " diye belirtiyor San Francisco Chronicle . Hiroshi Abe, ödüllü bir romancı olan boşanmış bir baba olan Ryota rolünü canlandırdığı halde özel bir dedektif olarak çalışarak kumar üzerindeki kazancını artıran Ryota rolüyle "Yaşamın geçici ve ölümsüz doğasının farkında olan bir film." Babasının ölümünden sonra, ailesiyle teması yeniliyor ve oğluyla (Taiyo Yoshizawa) bağlantı kurmanın yanı sıra hayatının kontrolü ele geçirmeye çalışıyor.

The Washington Post'a göre , Japon yönetmen Hirokazu Kore-eda (Küçük Kızkardeşim ), "katı ama ustaca sfenks benzeri yeni bir dram" yarattı . "Kore-eda'nın tüm filmlerinde olduğu gibi, geleneksel olarak sinematik olan çok az şey olur. Titiz fırtına bile kameradan uzaklaşıyor "dedi. Fırtına baba ile oğlu bağlamaya izin verdiğinde, geleneksel mutlu sona ermesi yok. Bunun yerine, "hayatın bir gün Ryota'yı sunabileceği umudunun ışığı var, eğer daha sönük melodramların kurtuluşu olmasa da, belki biraz daha nefes alan" olabilir. 25 Mayıs'ta Arjantin ve İtalya'da, 2 Haziran'da İngiltere ve İrlanda'da çıktı.

Ove Ove Olan Bir Adam

(Kredi: Johan Bergmark / Müzik Kutusu Filmleri)

Fredrik Backman'ın 2012 romanı, Stieg Larsson'ın gerilim filmi The Girl With The Dragon Tattoo'dan bu yana İsveç'in en popüler edebi eserlerinden biri haline gelen beklenmedik bir hit oldu. Filmin uyarlanması, "Frank Capra'nın Yuletide klasiği It's Wonderful Life'a İsveç'in cevabı" olarak övgü alan ve aynı zamanda ülkenin en büyük komedi oyunlarından biri haline geldi. Hayatından vazgeçip , Pers komşusu Parvaneh (Bahar Pars) ile olası bir dostluğun üzerinden geri dönmeden önce kendisini öldürmeye çalışan - ve başarısız - izole edilmiş bir emekli Rolf  Lassgård'den sonra, Geleneksel yırtmaç makinesi. Yine de, klişeye yakınlaşmaya rağmen, huysuz bir yaşlı adamın gerçekten altın kalbi olduğunu göstererek "her türün tatlı noktalarını vuruyor,

Washington Post , "aşk öyküsünün ve parlak komedinin hareketli katlanıp dönmesi" ile tanıdık olan hikayesi kaldırdı ; Lassgård  , "güzelce ince performansı" için övgü aldı. EW yazar-yönetmen Hannes Holm seçer oluşturmak için “bir yalnız ama olağanüstü bir adamın hayatını anlatan bir karanlık, komik trajik ve sonuçta iç açıcı acıklı”. 25 Mayıs'ta Hong Kong'da, 30 Haziran'da İngiltere'de, 14 Temmuz'da Polonya'da yayınlandı.

Eğer BBC Kültür bizim için üzerine kafasına gördük bu hikaye veya başka bir şey hakkında yorum yapmak isterseniz  Facebook'ta  sayfa veya mesajın bize  Twitter .

Ve bu hikayeyi  sevdiyseniz , "Sadece Bu Hafta İçin 6 Şey Okuyorsanız " adlı haftalık bbc.com özellikleri bültenine kaydolun . Her Cuma, gelen kutunuza BBC'nin Geleceği, Dünya, Kültür, Sermaye ve Seyahat'den seçilmiş hikayelerin seçimi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

Selim ber

Gerçekten muhteşem bir klip emeğine sağlık diyelim yolu açık olsun, hızlı ve etkili haber için takipdeyim 👍

1 yıl önce
ad image
ad image