Arama

Gençlik ve Özgürlük Hareketi kurucusu Rahmi Mete AY: “TRT hemen özelleştirilmelidir!”

3 yıl önce

​Türkiye’de son dönemde sürekli ağırlaşan vergi programını eleştiren bir grup genç siyasi oluşum başlattı.

Gençlik ve Özgürlük Hareketi kurucusu Rahmi Mete AY: “TRT hemen özelleştirilmelidir!”
ad image
ad image

Türkiye’de son dönemde sürekli ağırlaşan vergi programını eleştiren bir grup genç siyasi oluşum başlattı. Teknoloji yatırımcısı Rahmi Mete AY tarafından başlatılan Gençlik ve Özgürlük Hareketi kısa süre içerisinde siyasi parti olarak faaliyetlerini sürdürmeyi planlıyor.

 

Son yıllarda iyiden iyiye hareketlenen siyasi arenaya gençlerin oluşturduğu oluşumlar sık sık çıkmaya başladı. Birçok gençlik derneği, vakıfları ve diğer sivil toplum örgütleri kurulmaya devam ediyor. Bu siyasi oluşumların arasında bir tanesi var ki diğerlerinden ayrılan bir yönü var. Rahmi Mete AY’ın kurduğu Gençlik ve Özgürlük Hareketi! Peki kim bu gençler? Neden sürekli olarak Özel Tüketim Vergisi, Özel İletişim Vergisi ve elektrik / su faturalarındaki TRT payını ile diğer ağır vergileri eleştiriyorlar? Bu ekonomi politikalarını eleştirirken hangi dayanağa göre hareket ediyorlar? Bu haberimizde sizlere bu oluşum hakkında bilgi veriyoruz.

 

Rahmi Mete AY: “İzlemediğim TRT’ye neden zorunlu vergi ödüyorum?”

 

Gençlik ve Özgürlük Hareketi lideri Rahmi Mete AY’ın ilginç çıkışları var. Bunlardan en dikkat çekeni devlet televizyonu TRT’ye ödenen zorunlu vergiler! Mete AY bu vergiler için dikkat çekici yorumları sosyal medya hesaplarından yapıyor ve binlerce, milyonlarca kişinin dikkatini çekmeyi başarıyor… Rahmi Mete AY bununla da kalmıyor. Yaptığı açıklamalardan derlediğimize göre “Bizim fikirlerimiz iktidara geldiğinde özelleştireceğimiz ilk kurum TRT’dir” şeklinde iddialı vaatlere imza atıyor. Sosyal medya hesaplarına gelen yorumlardan derlediğimize göre AY’ın bu sıra dışı söylemleri ilgiyle karşılanıyor ve destek buluyor.

 

Gençlik ve Özgürlük Hareketi (GÖZ) kurucusu: “Bize 18-19 yaşında gençlerle işiniz ne?” diyorlar!

 

Rahmi Mete AY’ın dikkat çeken açıklamalarından biri de gençlerle ilgili. Kendisine gelen sorulardan en ilgincinin gençler hakkında olduğu ve bu yorumların küçümseyici olduğunu belirten Gençlik ve Özgürlük Hareketi kurucusu, “16 yaşında olan gençler 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak. Ümidimiz olarak gördüğümüz milyonlarca gencimizin hiçbir şekilde muhatap alınmaması bizi çok üzüyor” diyor… Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir” sözlerini dikkate almayan siyasetçilerin genç nüfusu hafife aldığının altını çizen GÖZ lideri Rahmi Mete AY “2023 seçimleri gençlerin sandık yoluyla oluşturacağı bir siyasal devrime gebe” diyor.

 

“ÖTV ve diğer ekstra vergilere neden karşısınız?” sorusuna çarpıcı cevap!

 

Rahmi Mete AY, kendilerine yöneltilen “Madem Özel Tüketim ve Özel iletişim vergisine karşısınız?” sorularına bugüne kadar duyduğumuz en çarpıcı yanıtlardan birini veriyor. AY; “20 yılda toplanan Özel İletişim Vergisi ile 40 adet Osmangazi Köprüsü yapılabilirdi. Bir tanesi yapıldı. Peki 39 adet Osmangazi Köprüsünün parası nereye gitti?” şeklinde ilginç bir cevap veriyor. Bununla da kalmayan Gençlik ve Özgürlük Hareketi lideri; “Bu vergiler deli dumrul vergisidir. Milliyetçiliği kimseye bırakmayanlar Deli Dumrul Destanı’nı açıp okusunlar. Geçenden de geçmeyenden de para alınan köprü o destanda yazıyor” şeklinde düşündürücü bir yanıt veriyor.

 

Rahmi Mete AY; “Komedyen Cem Yılmaz’ın vergi rekortmeni olması maliye yönetimi açısından utanç vericidir”

 

Türkiye’de çok büyük sermaye gruplarının devlet eliyle 203 Milyar Dolarlık ihaleler aldığını ama bu sermaye gruplarının vergi borçlarının silindiğinin altını çizen GÖZ lideri Rahmi Mete AY, “Komedyen Cem Yılmaz vergi rekortmeni olduğunda devletle ve sermaye guruplarıyla alay ediyor. Biz bile utanıyoruz. Başkasının yerine utanma duygusunu bize yaşatanlar hiçbir şekilde utanmıyor” diyor. Gençlerin bir cep telefonu veya ihtiyaç olan başka elektronik ürünleri alırken ağır vergiler ödediğini ve bundan büyük rahatsızlık duyduğunu belirten GÖZ lideri maliye yönetimine sesleniyor ve “Artık biz varız ve GÖZ’ümüz üstünüzde” diyor.

 

Yakın bir süre içerisinde yeni bir siyasi parti kurarak ülke çağında teşkilat kurup seçimlere gireceklerini belirten Rahmi Mete AY, “Televizyonların ve geleneksel medyanın ömrü bitti. Sosyal medyayla meclise giren gençlik oluşumu olarak tarihe geçeceğiz. Tüm bunların yanında açıklayacağımız Özgürlük Programı ile eski kafa siyasetçileri şoka uğratacağız” açıklamalarında bulunuyor.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARI:

Facebook: https://www.facebook.com/meterahmiay

Twitter: https://twitter.com/rahmimeteay

Instagram: https://www.instagram.com/rahmimeteay/

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image