Arama

E Kampüs

3 yıl önce


E Kampüs
ad image
ad image

 

Anadolu Üniversitesi ders çalışma platformu olan e kampüs sistemi uzaktan eğitim alan öğrenciler için kolaylık sağlamaktadır.

 

Öğrencilerin birbiriyle bağ ve iletişim kurmasını sağlayan e kampüs sistemi aynı zamanda ders notları, canlı dersler, konu anlatımları gibi içeriklere de ulaşabilmeyi sağlar. Dört farlı bileşenden meydana gelen sistemde canlı ders platformu, mobil uygulama, öğrenen analitiklerinin takibi, öğrenme yönetim sistemi gibi platformlar yer almaktadır. Önceden bunların hepsi ayrı birer ekrandan yapılırken e kampüs ile tek bir çatı altında toplanmıştır. İsteyen öğrenciler kampüsün forum sayfasından diğer öğrenciler ile bilgi alışverişi yapabilirler.

 

E Kampüse Nasıl Girilir?

E kampüs giriş için üniversite kimliğiyle giriş ve diğer kullanıcı girişi olmak üzere iki farklı seçenek vardır. Aynı zamanda e devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi aracılığıyla da kampüse giriş yapmak mümkün olacaktır. Günümüzde pek çok platforma TC kimlik numarası ve e devlet şifresi kullanılarak girilir. Giriş yapıldıktan sonra sol kısımda kategoriler bulunmaktadır. Burada bölüm duyuruları, öğrenci toplulukları, öğrenci durumu, ders için kayıtlı materyaller, takvim ve bilgilendirme kısımları yer alır. Bölüm forumuna ulaşmak isteyen öğrencilerin ise ana ekranda yer alan “bölüm forumu” kısmına tıklamaları gerekir.

 

Bölüm için öğrenci toplulukları kendi içerisinde sinema, kitap, fotoğraf, tarih, müzik ve bilişim olmak üzere çeşitlere ayrılır. Öğrenciler bunlardan istediğine dahil olabilir. Aynı zamanda sitemin sağ alt köşesinde canlı ders etkinlikleri ile ilgili bilgilendirmeler yer almaktadır. Platform ile ilgili bilgilere burada yapılan güncel duyurulardan ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra öğrenciler isterlerse e kampüs erişilebilirlik düzenlemeleri yaparak sistemlerini kendilerine özel hale getirebilirler. Bu kısımda imleç, metin boşluğu, kontrast, araç ipuçları gibi ayarlamalar yapılır. Özellikle canlı ders ve forum kullanımlarında bu ayarlamalar işe yarayacaktır.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image