Arama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB yaptırımlarının büyük etkisi olmayacağını söyledi

2 yıl önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , 9 Aralık'ta Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye uyguladığı yaptırımların büyük bir etkisi olmayacağını söyleyerek, bloğun hiçbir zaman dürüst davranmadığını veya verdiği sözleri tutmadığını sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB yaptırımlarının büyük etkisi olmayacağını söyledi
ad image
ad image

 

10 Aralık'taki AB zirvesi öncesinde Erdoğan, Ankara'da düzenlediği basın toplantısında, AB içindeki "dürüst liderlerin" Türkiye'ye yönelik yaptırımlara karşı olduğunu ve Ankara'nın Doğu Akdeniz'de haklarını savunmaya devam edeceğini söyledi.

"Resmi olarak, 1963'ten beri, AB zaten bize sürekli olarak yaptırımlar uyguluyor. AB hiçbir zaman dürüst olmadı ve vaatlerinin arkasında durmadı. Ancak biz her zaman sabırlı olduk," dedi.

Perşembe günü yapılacak AB liderleri zirvesinden bir gün önce konuşan Erdoğan, Türkiye'nin bloğun kararlarını bekleyeceğini ve göreceğini söyleyerek, samimi ve dürüst bazı liderlerin Türkiye'ye karşı bu tür tavırları onaylamadıklarını da sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanının sözleri , Azerbaycan'a iki günlük resmi bir ziyaretten önce geldi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image