Arama

Araç kiralama firmaları

2 yıl önce


Araç kiralama firmaları
ad image
ad image

 

Tartışmalı not davranış firmanın kodunu kırdı Google'ın CEO'su Sundar Pichai çalışanlarına bir e-posta Pazartesi söyledi.

Hafta sonu yaygın olarak paylaşılan bu not, biyolojik farklılıklar nedeniyle Google'da daha az kadın bulunduğunu ileri sürdü.

Bay Pichai, metnin "iş yerinde zararlı toplumsal cinsiyet kalıplarını ilerletmesi" nedeniyle çizgiyi aştığını söyledi.

Google'ın İdeolojik Yankı Odası'na aday olan gazete, "erkeklerin ve kadınların yeteneklerinin kısmen biyolojik nedenlerden dolayı farklılık gösterdiğini ve bu farklılıkların neden teknoloji ve liderlik alanında kadınların eşit temsilciliğini görmediğimizi açıklayabileceğini" savundu.

Yazar şunları yazdı: "Cinsiyet ayrımlarının cinsiyet ayrımcılığına işaret ettiğini varsaymamak lazım."

Google çalışanın kimliğini doğrulamadı, ancak medyada çıkan haberlerde kendisine James Damore adı verildi.

"Cinsiyet kalıplarını sürdürebilmek için kovuldum," dedi Reuters'e.

Ayrıca, konuşmak için "şükranlarını dile getiren diğer Google çalışanlarından çok sayıda kişisel mesaj" aldığını iddia etti.

Google genel müdürü Sundar PichaiGörüntü telif hakkıGETTY IMAGES

Resim yazısıGoogle'ın Sundar Pichai, notun bazı unsurlarını tartışmanın adil olduğunu söyledi ancak diğer bölümler "saldırgan"

Yorumlar 'Tamam değil'

Pazartesi öğleden sonra gönderdiği personel notunda Sayın Pichai, Google'ın saflarında konuşma özgürlüğünü koruma konusunda konuştu ve "Bu notta bulunan şeylerin çoğu, Google'ın büyük çoğunluğunun buna katılmadığına bakılmaksızın tartışmaya açık" dedi. .

Ancak ekledi: "Bir grup meslektaşımızın, onları daha az biyolojik olarak bu işe uygun hale getiren niteliklere sahip olduğunu önermek, rahatsız edicidir ve tamam değildir.

"Taciz, yıldırma, önyargı ve yasadışı ayrımcılığın olmadığı bir işyeri kültürü yaratmak için her Google çalışanımızın elinden gelen her şeyi yapmasını" bekleyen temel değerlerimize ve Davranış Kurallarımızıza aykırıdır. "

Teknoloji firmasının çeşitlilik alanındaki yeni başkanı Danielle Brown, daha önce "cinsiyete ilişkin yanlış varsayımların geliştirildiğini" söyleyen belgeyi eleştirdi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image