Arama

Anadolu'nun Ezgileri Peyik Albümü İle Sercan Öztürk Sesinde Can Buluyor

3 yıl önce


Anadolu'nun Ezgileri Peyik Albümü İle Sercan Öztürk Sesinde Can Buluyor
ad image
ad image

Anadolu bin yıldır Türk'ün ve ezilenin yurdu olurken, hem burada yurt edinmiş olan ve hemde sonradan gelenlerle harmanlanarak, insanlığın mozaiği burada can bulmuş durumda. Dünyanın hiç bir yeri yok ki, bu denli farklı dilden, dinden, ırktan insanın bir arada yaşayıp, farklı karakterlerini yaşamlarına en etkin şekilde adapte edip, tüm bunlara karşın, insanların bin yıldır dosthane bir şekilde yaşamını sürdürsün. Bu topraklar bağrındaki bereketin yanı sıra, üzerinde gezinen insanlarının ne kadar farklı olduğuna bakmaksızın, insanların bir arada yaşamasını sağlıyor.

İnsanları bir arada tutan dil, din, ırk en temel etken olurken, toplum içerisinde kız alıp verme ritüelleri ile birlikte akrabalık bağları oluşur. Bugün memleketçilik nasıl ki insanlarımız için büyük önem taşıyorsa, Anadolu'nun bağrından kopan ezgilerde büyük önem taşıyordur.

Piyek İle Sivaslı Müzisyen Sercan Öztürk Geri Dönüyor 

Sivas, Selçuklunun başkentlerinden biri olduğu için, hem tarihte ve hem de günümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bugün Türk müziğine büyük bir yön veren Sivas, içerisinden çıkarmış olduğu müzisyenleri ile de Türkiye'nin her yerinde Anadolu ezgilerinin icra edilmelerini sağlamış durumda.

Piyek albüm çalışmaları ile ilgili açıklamada bulunan Sercan Öztürk, "Peyik albümü, 7 deyişten oluşacak. Kul Himmet’ten, Şah Hatayi’den, Ahmed Edib Harabi’den deyişlerde bu albüm içerisinde bulunacak. Dede sazı ile Cura'ya eşlik olarak bas gitar ile enstrümanlar hazırlanacak. Peyik "Haberci" demektir. Bu nedenle Cem'in, muhabbetinin bağladığının da habercisi olacak Peyik." açıklamalarında bulundu.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image