takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
 Erdoğan, kongre sonrasında yeni A takımını atadı

Erdoğan, kongre sonrasında yeni A takımını atadı

Adalet ve Kalkınma Partisi ( AKP ) Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel kongre sonrasında partideki A ekibini yeniledi, en yakın yardımcıları Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş'u genel başkan yardımcılığına ve dört yeni kişiyi yönetim kuruluna atadı.

Erdoğan, kongre sonrasında yeni A takımını atadı
Erdoğan, kongre sonrasında yeni A takımını atadı Admin
Bu içerik 3321 kez okundu.

 

Eski başbakan ve milletvekili Yıldırım, İstanbul Belediyesi adaylığı muhalefet adayı Ekrem İmamoğlu'na karşı yarışını kaybetmesinin ardından parti yönetimine döndü.

Erdoğan, yönetim kurulu üye sayısını 50'den 75'e çıkardı ve yönetim kuruluna 47 yeni isim atama kararı aldı. Bunlar arasında eski Meclis Başkanı ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Metin Külünk, eski Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel ve eski milletvekili grup lideri Özlem Zengin var.

Önde gelen Kürt politikacı Abdurrahim Fırat; Diyarbakırlı eski milletvekili Abdurrahman Kurt; Önde gelen Alevi liderlerinden Metin Tarhan; Türk Ermeni toplumunun önde gelen üyelerinden Sevan Sıvacıoğlu; ve eski gazeteci Şamil Tayyar 75 üyeli yönetim kurulunda yer alıyor. 2006 Aydın ilinde AKP kadın kolunun başkanı olarak görev yapan Türkiye Güzeli Seda Sarıbaş da kurulda görev yapacak.

Erdoğan, 16 üyeli merkez yönetim kurulunu yönetim kurulundan aldı ve dört yeni ismi genel başkan yardımcılığına atadı. Hamza Dağ medyadan, Jülide Sarıeroğlu sivil toplumdan, Mustafa Şen araştırma ve geliştirmeden ve Ömer İleri bilgi ve teknolojiden sorumlu olacak. Hayati Yazıcı siyasi ve hukuki işlerde, Efkan Ala dış ilişkilerde ve Nurettin Canikli'de ekonomide görevlerine devam edecek.

Erdoğan, parlamentodaki ekibini de yeniledi. Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş, halihazırda bu işi yapmakta olan Bülent Turan, Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan ile milletvekili grup başkan yardımcılığına atandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tam kapanmada Denizli Büyükşehir hizmetleri kesintisiz sürecek
Tam kapanmada Denizli Büyükşehir hizmetleri kesintisiz sürecek
Denizli Büyükşehir can dostları unutmadı
Denizli Büyükşehir can dostları unutmadı