Arama

Uzayda 6 Ay Nasıl Geçer,Eski Askeri Pilot Uzayda Nasıl 6 Ay Kalacak,Uzayda 6 Ay Kalmanın Vücut Üzerindeki Etkileri Neler?

8 yıl önce


Uzayda 6 Ay Nasıl Geçer,Eski Askeri Pilot Uzayda Nasıl 6 Ay Kalacak,Uzayda 6 Ay Kalmanın Vücut Üzerindeki Etkileri Neler?
ad image
ad image

 

 

Askeri Pilot 6 Ay Uzayda Kalacak!

6 ay gibi uzun bir süre uzayda kalacak olan eski askeri pilot yapacağı çalışmalarla gençleri teşvik etmek istiyor.Peki bu kadar uzun süre ayda kalacak olan eski pilotun vücudunda ve aklında ne gibi etkiler ortaya çıkacak? İngiltere Uzay Dairesi'nden Lİbby Jackson , " 6 ay çok  çabuk geçer ama fiziksel olarak Tim'de ne gibi değişikliklere neden olur.Tim'in kemikleri v e kasları zayıflayacak.Bu gibi fiziksel sorunlarla baş edebilmek için her gün ortalama iki saat egzersiz yapması gerekecek.Yeryüzüne geri döndüğü zaman,bedeninni 6 ay süreyle yer çekimsiz ortamda bulunmasının bütün etkilerinden kurtulması bir yıl sürecek"dedi.

Ancak uzayda 6 ay kalmanın etkileri yalnızca fiziksel değil.

"İnsanı gerçekten değiştiren şey, dünyayı oradan görmek oluyor. Gördüğümüz tüm fotoğraflar, izlediğimiz videolar bir yana, o görüntüyü insan kendi gözleriyle görmeden gerçek anlamda takdir edemiyor. Ve bu da uzay istasyonu ekibinde derin etkiler yaratıyor. Tim'de nasıl bir etki yarattığını da döndüğünde göreceğiz." diyor Libby Jackson. Yeryüzünü uzaydan görmenin insanda yarattığı etkiye, "kuşbakışı etkisi" deniyor.

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image