Arama

Twitter'dan devlet destekli saldırı uyarısı

8 yıl önce


Twitter'dan devlet destekli saldırı uyarısı
ad image
ad image

Mikro blog sitesi, tehdit altında olduğunu düşündüğü bazı kullanıcılarına mesaj göndererek, devlet destekli grupların kullanıcıların elektronik posta adresleri, telefon numaraları ve ağ bağlantılarını ele geçirmek için çalışmalar yaptığı uyarısında bulundu.

We received a warning from @twitter today stating we may be "targeted by state-sponsored actors" pic.twitter.com/oZm83eVFC5

— coldhak (@coldhakca) 11 Aralık 2015

​NTV'de yer alan habere göre, kişisel bilgilerinin çalınmasından endişe eden kullanıcılarına öneride bulunan Twitter, Tor kullanarak korunabileceklerinin altını çizdi.

Saldırıların kaç kullanıcıyı etkilediği ve hangi devletin desteği ile gerçekleştiğine dair henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. 

HACKER'LARA KARŞI NE GİBİ ÖNLEMLER ALINABİLİR?

Bilişim uzmanları hesabınızın takip edilmemesini istiyorsanız, internette tüm izlerinizi silip yeni bir dijital kimliğe geçmeniz, hatta yeni bir ağdan yeni bir bilgisayarla bağlanmanız gerekebileceğinin altını çiziyor.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image