Arama

Türkiye'de elektrik santraline ulaşan orman yangınları söndürüldü, soğutma devam ediyor

2 yıl önce

Ege Denizi'ndeki bir termik santral ve çevresindeki kasaba , geçtiğimiz hafta Türkiye'yi kasıp kavuran ölümcül bir orman yangınının dış kenarını yutması nedeniyle 4 Ağustos'ta tahliye ediliyordu.

Türkiye'de elektrik santraline ulaşan orman yangınları söndürüldü, soğutma devam ediyor
ad image
ad image

 

Ülkenin iletişim direktörü Perşembe günü erken saatlerde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin fabrikanın yakınında çıkan bir yangın mahallinde herhangi bir can kaybını önlemek için gerekli tüm önlemleri aldığını söyledi.

Fahrettin Altun, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Türkevleri ilçesindeki Kemerköy Termik Santrali'ndeki tüm personelin güvenlik önlemleri kapsamında tahliye edildiğini söyledi.

Acil müdahale ekipleri, santral sahasında inceleme ve soğutma işlemleri ile gerekli tüm güvenlik önlemlerini almaya devam ediyor” dedi. Altun, ekiplerin sabah saatlerinde bölgede havadan ve karadan soğutma çalışmalarına devam edeceğini söyledi.Bölgede kuvvetli rüzgarın engellemesiyle çıkan yangının söndürülmesine çalışılırken, yangın fabrika çevresine ulaştı.

Ayrıca tesisten yanıcı ve patlayıcı maddeler uzaklaştırıldı.

Yangının ana binaya sıçraması ihtimaline karşı fabrikada su tankerleri ve itfaiye araçları konuşlandırıldı.

Türkiye'nin Ege ve Akdeniz kıyılarının neredeyse tüm çevresini saran 180'den fazla orman yangını devasa orman alanlarını yaktı ve sekiz kişiyi öldürdü.

Avrupa Birliği'nin uydu izleme servisi, yangınların yoğunluğunun bir ölçüsü olan "ışıma gücünün", "2003 yılına kadar uzanan tüm veri setinde benzeri görülmemiş değerlere ulaştığını" söyledi.

Türkiye Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ege'nin Marmaris kentinde sıcaklıkların bu hafta tüm zamanların rekoru olan 45,5 santigrat dereceye (114 derece Farenheit) ulaştığını söyledi.

Bakan gazetecilere verdiği demeçte, "Çok ciddi bir savaş veriyoruz" dedi. "Herkesi sabırlı olmaya davet ediyorum."

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image