Arama

Türkiye yeni göç dalgasını kaldıramayacağını söylüyor

2 yıl önce

Türk başkanlık sözcüsü ve BM altı genel sekreterliği insani işlerinden Eylül 1 tarihinde Suriye ve güncel gelişmeleri ele Afganistan gibi Türkiye bu yeni bir dalga işleyemez vurguladı göç.

Türkiye yeni göç dalgasını kaldıramayacağını söylüyor
ad image
ad image

 

İbrahim Kalın ve Martin Griffiths , başkent Ankara'daki cumhurbaşkanlığı kompleksinde bir araya gelerek Suriye ve Afganistan'daki insani durum ve yardım konularını ele aldı.

Görüşmede Türkiye, Suriye'deki mevcut insani krizin sona erdirilmesi için siyasi bir çözüme ulaşmanın şart olduğunu vurguladı ve Suriye'ye sınır ötesi insani yardımın devamını sağlayan BM Güvenlik Konseyi'nin 2585 sayılı Kararından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Afganistan'da istikrarın ve barışçıl güç geçişinin sağlanmasının önemi vurgulanırken, Türkiye'nin yeni bir göç dalgasıyla baş edemeyeceği vurgulandı.

Uluslararası toplumun acilen ve kararlı bir şekilde sorumluluk alması gerektiği de vurgulandı.

Taraflar, insani krizleri önlemek için Türkiye ve BM'nin yakın koordinasyonu sürdürmesi gerektiği konusunda anlaştılar.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın Ankara'da Griffiths ile de görüştüğünü söyledi.

Twitter'da yaptıkları görüşmede "Türkiye ile #OCHA arasındaki yakın ve gelişen işbirliğinden duyulan memnuniyet teyit edildi" denildi.

Türkiye'nin Suriyelilerin insani ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik çabaları ele alındı ​​ve Türkiye ile BM'nin bu konudaki ortak çalışmaları gözden geçirildi. Yemen ve Afganistan'daki insani durumun iyileştirilmesinin önemi de vurgulandı."

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image