Arama

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde 2 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hale getirdi

2 yıl önce

Milli Savunma Bakanlığı 28 Haziran'da yaptığı açıklamada, Suriye'nin kuzeyinde iki YPG / PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde 2 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hale getirdi
ad image
ad image

 

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, Türk komandolarının Barış Pınarı Harekatı bölgesine sızmaya çalışan teröristleri etkisiz hale getirdiği belirtildi.

Türk makamları, söz konusu teröristlerin teslim olduklarını, öldürüldüklerini veya yakalandıklarını ima etmek için “etkisiz hale getirmek” terimini kullanıyor.

2016 yılından bu yana Türkiye , terör koridoru oluşmasını önlemek ve bölge sakinlerinin barışçıl yerleşimini sağlamak için kuzey Suriye'deki sınırında üç başarılı terörle mücadele operasyonu başlattı: Fırat Kalkanı (2016), Zeytin Dalı (2018) ve Barış Bahar (2019).

Türkiye'ye yönelik 35 yılı aşkın terör kampanyasında, Türkiye, ABD ve AB tarafından terör örgütü olarak listelenen PKK, aralarında kadın, çocuk ve bebeklerin de bulunduğu 40.000 kişinin ölümünden sorumlu olmuştur. YPG, PKK'nın Suriye koludur.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image