Arama

Türkiye gelecek ay ABD'den ilk F-35 savaş uçağını alacak

5 yıl önce

Amerika Birleşik Devletleri ilk teslim edecek F-35 ortak grev avcı Türkiye'de Türk hükümetine bu tür silahların tedarik engellemek için ABD Kongresi tarafından girişimlerine rağmen, iki müttefik arasında uzun süredir devam eden ortaklık kapsamında 21 Haziran'da.

Türkiye gelecek ay ABD'den ilk F-35 savaş uçağını alacak
ad image
ad image

 

Savunma sanayi yetkililerine göre, 30 F-35 savaşçısının ilki, 21 Haziran'da ABD’de yapılacak törende yapılacak.

ABD Savunma Bakanlığı'nın JSF programının bir parçası olan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Birleşik Krallık, İtalya ve Hollanda da dahil olmak üzere birçok önde gelen NATO müttefiki ile birlikte hava kuvvetleri filolarını 100 ile yükseltmeyi planlıyor. Bu program kapsamında ortaklaşa üretilecek F-35 uçakları. Bununla birlikte, ilk paket 30 F-35 savaşçılarının teslimatıyla ilgilidir .

Kaynaklar, TSK 'dan pilotların F-35 , Lockheed Martin' in ana üreticisinin genel merkezinde yoğun bir eğitim alacak ve savaşçıların Türkiye'ye bu yıl taşınacaklarını söyledi. Kaynaklar ayrıca , F-35'lerin konuşlandırılacağı Türkiye'deki askeri üsler üzerinde düzenlemelerin devam ettiğini de bildirdi .

Türkiye'nin mevcut hava savunması, güçlü F-16 filolarına dayanıyor. TSK, bu filolardan bazılarını gelen F-35'lerle değiştirmeyi planlıyor.

İlk teslim F-35 ABD kongre bir dizi için bu savaşçıların tedarik askıya ABD yönetimine çağrıda edildiğinde savaşçı bir anda gerçekleşecek Türkiye dolayı Rus S ile hava savunma sistemlerini yenileme sonrakinin kararının -400 anti-balistik füze sistemleri.

Türkiye , ABD Kongresi'nin hareketini şiddetle eleştirdi ve misilleme sözü verdi. “İkili ilişkilerimizi onarmaya çalıştığımız anda böyle bir adım atıyorlarsa, kesinlikle Türkiye'den bir cevap alacaklar . Artık eski Türkiye yok , ”Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, özel yayın yapan CNN Türk'e 6 Mayıs'ta verdiği röportajda söyledi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image