Arama

Ters Arama ile Yinelenen Görseller Sorununu Çözme

2 yıl önce

Yinelenen resimler, herhangi bir web sitesi için çok fazla soruna neden olabilir. Ters görsel arama, internet fazla yinelenen görselleri bulmanıza yardımcı olur.

Ters Arama ile Yinelenen Görseller Sorununu Çözme
ad image
ad image

 

Yinelenen görüntüler daha önce web siteniz için sorun olduysa, yeni bir görüntüye göre arama özelliği geliştiren dijital teknolojinin ilerlemesi nedeniyle bunun çözüldüğünü düşünebilirsiniz. Bu, bir kişinin tek bir görüntü için binlerce arama yapamaması nedeniyle dijital dünyada meydana gelen birçok sorunun çözülmesine yardımcı oldu.

Görsel arama nedir?

Kullanıcıların metin veya kelime öbekleri yerine görsel girdi girmelerini sağlayan, kullanıcıyı farklı anahtar kelimeleri düşünerek zaman kaybetmekten ve aynı görseli bulmak için aramaktan kurtaran bir özelliktir. Görsele göre arama, giriş görüntüsünün modeline denk düşen benzer veya ilgili görselleri içeren tüm bağlantıları listeler.

Sorun Açıklaması

Yinelenen görüntünün kullanımıyla ortaya çıkan ana sorun, SEO sıralamasının düşmesi ve daha az erişim ve kârdır. Bu tamamen kötü bir faktör olarak tanımlanamaz, ancak SEO söz konusu olduğunda, sayfanızın sıralamasının düşmesi için büyük bir şans vardır.

Bir başkasının tescilli içeriğini kopya resim olarak kullanıyorsanız, bu yöntem yasa dışı olduğundan telif hakkı sorunları ortaya çıkabilir. Ancak, yalnızca belirli bir kişiye ait olmayan stok fotoğraflarını veya diğer yaygın materyalleri kullanırsanız, ters resim arama sonuçlarında hangi resmin görüntüleneceğini bulmak için arama motorunun algoritması karışabilir.

Bu, web sitenizin sonuçta sonuçlarda görünebileceği için arama sonuçlarında görünme şansını azaltacaktır, ancak sıralaması diğer bağlantılara göre daha düşük olacaktır.

Görselle arama soruna nasıl yardımcı olur?

Yüklemek istediğiniz görseli arayabilir ve bir web sitesinin bunu kullanıp kullanmadığını öğrenebilirsiniz. Bu resimli arama aracı, yinelenen görseller veya giriş görselinin aynı spektrumunda yer alan görseller içeren web sitelerine bağlantılar bulacaktır.

Ancak herhangi bir karar vermeden önce sonuçların sizin tarafınızdan bir kez kontrol edilmesi gerekir, çünkü algoritma bazı benzer yönleri içeren görüntüler de içerir. Örneğin, görselde bir insan yıldızınız varsa ve buna dayalı bir arama yaparsanız, bu model başka web sitelerinin diğer kampanyalarında da görünebilir. Bu nedenle, görüntülerin aynı olup olmadığını veya görsel arama algoritmasının benzer bir nesneye dayalı bir görüntü seçip seçmediğini kontrol etmeniz gerekir.

Ayrıca, kendi web sitesinde size ait resminizi kullanan birini bulursanız, web sitenize bir geri bağlantı vermiş olmalıdır, bu da web sitenizde organik trafiği karşılamak için iyidir. Ancak resminizi geri bağlantı olmadan kullanmışlarsa, onlardan size geri bağlantı vermelerini isteyebilirsiniz.

Görüntüleri çoğaltmak için çözüm

En son teknolojinin icadı ve görsele göre arama gibi özellikler sayesinde, arama yapmak ve istediğiniz fotoğrafı bulmak çok daha kolay.

Birçok ünlü platform artık bu özelliği desteklemektedir, örneğin:

1.Google

Google, kişinin sisteme bir resim indirmesini ve ardından bu resmi algoritmada çalıştırmasını önlemek için bir resim veya doğrudan web URL'sini girme yeteneği sağlayan, bu özelliği bünyesinde barındıran çok yaygın olarak kullanılan bir arama motorudur. Bu, kişiyi görüntülerin indirilmesiyle gelen truva atları ve virüs endişelerinden kurtarır.

2.ReverseImageSearch

Bu platform, metin, konuşma vb. dahil olmak üzere birçok giriş yönteminden arama yapmaya adanmıştır. Ancak bu aracın ana yeniliği ve faydası, arkanıza yaslanıp tarayıcınızın istediğinizi bulmasını sağlayan görüntü girişi özelliğidir. görüntü veri seti.

3.Pinterest

Pinterest, yalnızca anahtar kelimelerle istenen görüntüleri bulmayı daha da zorlaştıran dipsiz bir görüntü çukurudur. Görselle arama, bu işlemi çok daha kolay ve kullanışlı hale getirdi.

Sonuç

Bu nedenle, resimleri yüklerken dikkatli olmak ve resminizin zaten kullanımda olup olmadığını veya web sitenizdeki bir resmin geri bağlantı olmadan başka platformlar tarafından kullanılıp kullanılmadığını bulmak için resim tekniğine göre arama yapmak daha iyidir. Bu özellik, yinelenen görüntü sorununa en iyi çözümdür. Bu, sayfanızın sonuç listesinde aşağı düşmesini önleyerek daha iyi sıralanmasını sağlar.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image