Arama

Şefkat Eli Derneğinden İdlibli Çocuklara Giyim Yardımı

1 yıl önce


Şefkat Eli Derneğinden İdlibli Çocuklara Giyim Yardımı
ad image
ad image

 

Şefkat Eli Derneği İdlibli çocuklara her zamanki gibi yardım elini uzatmaya devam ediyor. Bu zor zamanlarda zorlu günler geçiren İdlibli çocuklarımızın yüzünü güldürmeye devam ediyor. Şu mübarek ramazan günlerinde vermemiz gereken fitre ve zekâtı nereye vereceğinizi düşünüyorsanız sizde çocuklarımız için yardımlarda bulunabilirsiniz. İllaki kıyafet yardımı da değil su kuyusu, adak kurbanı, kurban bağışı ile de destek olabilirsiniz.  

Su Kuyusunun Ne Gibi Faydaları Vardır?

Biliyorsunuz ki yoksul ülkelerde ve Müslüman olan ülkelerdeki zulüm hiç bitmedi bitmeyecekte bunun üzerine hem yoksulluk hem açlık üstüne bir de susuzluk eklenince yaşam şartları zorlaşır. Ailelerin ve en çok çocukların hayatı zorlaşıyordur. Su kuyusu açıldığı takdirde insanlar hem sağlık açısından hijyenik bir şekilde ihtiyaçlarını giderebilir hem de sağlıklı yemekler yiyebilirler. Suyun önemini şu ramazan günlerinde bizzat anlıyor ve hissediyoruz. Susuz yaşayamayacağımızı düşünüyoruz.  Şefkat Eli Derneği bunun içinde kolları sıvamış ve İdlibli kardeşlerimiz için su kuyusu açabileceğimiz bir fırsat sunmuştur. Bizde İdlibli kardeşlerimizi sevindirmeyelim mi?

Adak Kurbanı Nedir?

Adak kurbanı insanın istek ve arzuları üzerine dilediği bir olayın gerçekleşmesi için adanmış kurbandır. İstediği zaman kesebilir ve  bu isteğini İdlibli kardeşlerimiz için de yapabilir. Şöyle ki yemeği vermek yerine vekâlet verip İdlib’te kestirebilir. Hem adak kurbanı yerine gelmiş olur hem de Müslüman kardeşlerimizi sevindirmiş olur.  Şefkat Eli Derneği çocuklarımızı hiç yalnız bırakmıyor ve onların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Kıyafet yardımıyla el uzattığı gibi adak kurbanı için de aynı şeyi yapıyor. Bunun yanında kurban bağışı da yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban bağışı Müslümanların bayramda kesmekle yükümlü oldukları ibadetlerden birisidir.  Bunu yapamayan yaşlı bireyler veya kesmek istemeyenler Şefkat Eli Derneğine vekalet verip kestirebilirler.  Şöyle ki kurban bağışı da kendi içinde çeşitlere ayrılır. Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanlardan hariç birinin ruhuna kesilen kurbanlar, sadaka için kesilen kurbanlar, nafile için kesilen kurbanlar ve şifa için kesilen kurbanlar gibi çeşitleri vardır. Siz hangisi için niyet ediyorsanız onu söyleyerek vekaletinizi verip İdlibli kardeşlerimize bu yardımda bulunabilirsiniz.

Şefkat Eli Derneğinin Faaliyetleri

Şefkat eli Derneğinin faaliyetleri yalnız su kuyusu, adak kurbanı, ve kurban bağışı ile sınırlı değildir. Bunun dışında gıda paketi yardımı, keçi sütü bağışı, giyim paketi, cami ve mescit yapımı gibi faaliyetleri de mevcuttur.  Bu ramazan ayında siz kardeşlerim de İdlibli Müslüman kardeşlerimizi sevindirmek isterseniz Şefkat Eli Derneği sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image