Arama

Rusya'dan Fenerbahçe açıklaması: Seçme şansımız olsa gitmezdik

8 yıl önce


Rusya'dan Fenerbahçe açıklaması: Seçme şansımız olsa gitmezdik
ad image
ad image

Rusya’daki bir spor sitesine konuşan Rusya Premier Ligi Başkanı Sergey Pryadkin, UEFA Avrupa Ligi kura sonuçlarına ilişkin olarak "UEFA, Rus ve Türk takımlarını ayırmadıysa demek ki güvenlik konusunda sorumluluğu üstleniyor ve bu güvenliği sağlayacaktır" dedi.

Fransa’nın başkenti Paris'te gerçekleştirilen Euro2016 gruplarının kura çekiminde Rusya ile Türkiye temsilcilerinin bir araya geldiğini aktaran Pryadkin, yaşanan siyasi gerginliğin iki tarafı da üzdüğünü belirterek ekledi: "Heyetimiz Euro2016 kura çekimlerine katıldı ve Türklerin tepkisini gördü. Onlar bu olayın yaşanmasından ve Türk hükumetinin bu tür kararlar almasından dolayı üzüntü duyuyorlar" şeklinde konuştu.

MUTKO: SEÇME ŞANSIMIZ OLSA GİTMEZDİK

Rusya Spor Bakanı Vitaliy Mutko da Lokomotiv Moskova'nın, Fenerbahçe ile İstanbul'da oynayacağı maça güvenlik garantisi verilmesi koşuluyla gitmesi gerektiğini söyledi. Mutko, “Seçme şansımız olsa, gitmezdik ama takvim belli. Bu konuya sakinlikle yaklaşmalıyız ve organizatörler güvenlik garantisi verirse gidilmeli” dedi.

LOKOMOTİV MOSKOVA: FUTBOL FUTBOLDUR

Lokomotiv Moskova Sportif Direktörü Kirill Kotov ise Rusya ile Türkiye arasındaki gelişmelerin futbolu etkilemeyeceğini ve maç için İstanbul'a geleceklerini söyledi. Kotov, "Futbol futboldur. Ülkeleri birleştirir. Hiçbir sorun olmaz. Daha önce karar aldığımız gibi Türk takımlarına karşı oynamalıyız ve oynayacağız. Türkiye'ye geleceğiz. Bizim için zor olacağını düşünmüyorum" diye konuştu.

Kotov, FBTV'ye yaptığı açıklamada da "Çok ilginç bir maç olacak. Daha önce Beşiktaş maçı için gelmiştik. Türkiye’yi bildiğimiz için biraz daha kolay olabilir. Bizim takımımızda da önemli yıldızlar var iki takım da güçlü oyunculardan oluştuğu için zor bir maç olacak. Yüzde eli yüzde elli şansımız var" ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE: BU MAÇLA RUSYA-TÜRKİYE GERİLİMİNİN AZALMASINI UMUYORUM

Öte yandan eşleşmenin ardından bir açıklama yapan Fenerbahçe Asbaşkanı Nihat Özbağı “ İnşallah Lokomotif Moskova’yı da eleyeceğiz. Umuyorum ki Ülkemizin, Rusya ile ilgili yaşadığı gerilim de bu vesileyle azalır. Bizim için iyi bir kura oldu” dedi.

'FUTBOL İLİŞKİLERİ DÜZELTEBİLİR'

Rusya Federasyon Konseyi senatörü Vyaçeslav Fetisov, Fenerbahçe ile Lokomotif Moskova’nın bir araya gelmesinin siyasetle ilgisi olmadığını, futbolun iki ülke arasındaki ilişkilerin düzelmesine katkıda bulunabileceğini söyledi.

Fetisov “Rusya ve Türkiye arasında yapılması planlanan maçlar iki ülke arasındaki ilişkileri düzeltebilir. Bu siyasi etkileşimin olmadığı, sporla ilgili bir karar” dedi. Fetisov ayrıca tarafların güvenliğin tam olarak sağlanması için çaba harcaması gerektiğini vurguladı.

‘HENÜZ EK GÜVENLİK TEDBİRİ YOK’

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden RİA Novosti’ye konuşan bir kaynak ise, Fenerbahçe ve Lokomotiv Moskova arasında yapılması planlanan maç için henüz özel bir güvenlik tedbirinin alınmadığını söyledi.

Kaynak “Futbol maçlarında güvenliğin sağlanması için özel kurallar var. Fenerbahçe ile Lokomotiv Moskova arasındaki maç konusundaki bilgi henüz geldi. Bu yönde var olan önlemlere ek olacak özel güvenlik tedbirleri alınması kararı verilirse, durum maçtan iki hafta öncesinde açıklığa kavuşacaktır” dedi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image