Arama

Rehau Yerden Isıtma Sistemleri ile Konforu Keşfedin

9 ay önce


Rehau Yerden Isıtma Sistemleri ile Konforu Keşfedin
ad image
ad image

 

Isıtma sistemleri, evlerimizi ve iş yerlerimizi sıcak tutmanın yanı sıra konforlu bir yaşam alanı sağlamanın önemli bir parçasıdır. Geleneksel radyatör sistemleri eskiden beri kullanılmakla birlikte, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte daha verimli ve konforlu alternatifler ortaya çıkmıştır. Bu alternatiflerden biri de Rehau yerden ısıtma sistemidir. Bu makalede, modern Rehau yerden ısıtma sistemlerinin sağladığı avantajları ve özellikleri ele alacağız.

Rehau Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

rehau yerden ısıtma sistemi, zemine entegre edilen özel borular aracılığıyla yerden gelen ısıtma sağlayan bir sistemdir. Bu sistem, zemini homojen bir şekilde ısıtarak ortamın her tarafında eşit ve konforlu bir sıcaklık dağılımı sağlar. Geleneksel radyatör sistemlerine göre daha etkili bir ısıtma sağlamasıyla öne çıkan Rehau yerden ısıtma, aynı zamanda enerji verimliliğiyle de dikkat çeker.

Rehau Yerden Isıtma Otomasyonu

Rehau yerden ısıtma sistemlerinde kat bazlı ve zone (oda) bazlı ısıtma faaliyeti olarak ısınma projeleri montajı yapılıyor. Her iki sistemde verim açısından %25 ile %40 enerji tasarrufuna bağlı olarak çalışmaktadır. Hak Enerji Mühendislik firmamız Rehau marka yerden ısıtma sistemlerinde proje dahilinde yerden ısıtma sistemlerini anahtar teslim olarak faaliyete geçirmektedir.

1. Kat Bazlı Otomasyon: Rehau kat bazlı otomasyon sisteminde kata yerleştirilen 1 adet oda termostatı ile katın genel sıcaklığı kontrol edilmektedir. Oda termostatından ana kontrol paneline giden sinyal uyarısı, termostatik aktüatöru harekete geçirmektedir. Rehau iki yollu vana (zv25) üzerinde bulunan termostatik aktüator sıcaklık ayarına göre sıcak su akışını ayarlayıp, ortam sıcaklığını ayarlamaktadır. Kat için yerden ısıtma otomasyonu oda bazlı otomasyona göre daha makul fiyatlıdır. Enerji Verimliliği açışından önerilmemektedir. Bunun nedeni bir yaşam alanı içinde yerleştirilen tek adet termostat ile bütün alanın ve odaların sıcaklığı kontrol edilemez. Her odanın veya mekanın ısı kayıpları farklıdır. Cephe farkı, yalıtım farkı, pencere yüzey alanları farkı olsun bunlar ısı kaybını etkileyen faktörlerdir. Eğer tek termostatın sıcaklığını 24 °C set değere ayarlamanız durumunda yaşam alanı içinde bazı odalarınız 22°C – 20 °C altına düşme etkisi vardır.

2. Oda Bazlı Otomasyon: Rehau oda bazlı yani zone kontrol otomasyonda her odaya ayrı oda termostatı nea H yerleştirilerek oda sıcaklık ayarlamaları dijital olarak yapılmaktadır. Oda termostatından ana kontrol paneline giden sinyaller, ana kontrol paneli aracılığı ile kollektördeki aktüatorlere sinyal verilir. Aktüatörler sıcaklık akışını istenilen sıcaklık değerine göre ayarlar. Kat bazlı otomasyona göre maliyetlidir lakin verimliliği açışından kendisini kısa sürede amorti etmektedir. Gerçekten tam verimli bir rehau yerden ısıtma sistemi kurmak istiyorsanız eğer oda bazlı kontrol sistemini öneriyoruz

Kat veya oda bazlı Rehau yerden ısıtma sistemi için Hak Enerji Mühendislik firmamız siz değerli müşterilerine memnuniyet odaklı hizmet sunmaktadır. A’dan Z’ye yerden ısıtmada kullanılan malzemeler Rehau markası için firmamızca yüksek iskontolu fiyat teklifi hazırlanıp müşterilerimize sunulmaktadır. Malzeme listesine göre makul iskontolu fiyatlarımız için firmamızı arayabilir, projeleriniz için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Uygulama Alanları

Rehau yerden ısıtma sistemleri, konutlardan ticari alanlara kadar geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Yerden ısıtma, banyo ve mutfak gibi seramik kaplamaların olduğu alanlarda da tercih edilebilir. Ayrıca, soğuk havalarda dışarıdan gelen soğuğu engellemek için kullanılan kar eritme sistemlerinde de Rehau teknolojisi sıkça kullanılır.

Rehau yerden ısıtma malzemeleri satışı ve Rehau yerden ısıtma uygulama hizmetleri sunuyoruz. Hak Enerji Mühendislik firması olarak kurulduğumuz yıldan bugüne kadar Rehau marka yerden ısıtma sistemlerindeki deneyim ve tecrübe ile müşterilerimize profesyonel hizmet sunuyoruz. Hak Enerji Yerden Isıtma Sistemleri istanbul'da 17 fabrika , 345 villa , 3 malikâne , 1.000 in üzerinde daire , 124 çalışma ofisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kısıklı'daki evinin kış bahçesi işi firmamız tarafından yapılmıştır.

Rehau yerden ısıtma straforu , rehau yerden ısıtma borusu , rehau yerden ısıtma kollektörü , rehau oda termostatı, rehau malzeme satışı, rehau yerden ısıtma uygulaması , rehau yerden ısıtma servis hizmetleri firmamız tarafından verilmektedir. Çalışma arkadaşlarımızın her biri sertifikalı ve eğitimlidir. Alanında uzman, tecrübeli, deneyimli teknisyenlerimiz ile yerinde servis hizmeti vermekteyiz. En iyi hizmeti, en uygun fiyatlara almak için Hemen Bizi Arayın!

Rehau yerden ısıtma sistemleri projelendirme, satış ve uygulama konusunda uzman mühendislik desteği ve sonuç odaklı yaklaşım için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Rehau yerden ısıtma sistemi için daha fazla bilgi almak için https://www.hakenerji.com.tr/icerik/7539/rehau-yerden-isitma sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Şehremini Mahallesi Günaydın Sokak No:34 Fatih / İstanbul mağazamızı ziyaret edebilir, 0507 261 00 00 , 0212 812 61 94 , 0216 999 44 94 telefonla bilgi alabilirsiniz.

 

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image