Arama

Oto Filo Kiralama

8 yıl önce


Oto Filo Kiralama
ad image
ad image

Her türlü araç kiralama işlerinde firmanın desteğinden yararlanarak sıfır veya ikinci el oto kiralayabilirsiniz. Filo kiralama ile birçok açıdan avantaj elde edecek ve işlerinizde kolaylıklar sağlayabileceksiniz. Filo kiralamanın size sağladığı avantajları ve bunun yanı sıra oluşabilecek muhtemel sorunları da bu yazıda paylaşmaya çalışacağız. Oto filo kiralama nasıl olur ve ne gibi konularda işimize yarar, dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir bu konularda bilgilendirmeye çalışacağız.

Filo kiralama yöntemiyle birçok konuda avantaj sağlayabilirsiniz. Bu yöntemle firma tarafından sağlanacak avantajlar şunlardır: Bakım ve onarım konusunda yardımlar alırsınız. Kesintisiz yol yardımı sağlarsınız. Olabilecek kazalara önlem alabilmek için firma tarafından takiplerinin yapılması konusunda yardım sağlarsınız. Bu konularda size yardımcı olabilecek kurumdan da faydalanmış olacaksınız. Tüm bu yararlar filo kiralama işlemleri sırasında elde edebileceğiniz avantajlardır.

Oto Filo Kiralamanın Maliyet Açısından Faydaları

Araç kiralamanın satın almaya göre pek çok açıdan insana kazançları vardır. Satın bir araç almak için belli bir miktarda sermayeniz olması gereklidir ve bunun biriktirebilmek için zaman ihtiyacınız olacaktır. Filo kiralama işlemi yaparak hem tüm yasal işlemler ile firma ilgilenmiş olacak hem de emniyetiniz için gerekli takipte yine firmanın gözetiminde olacaktır. İzmir rent a car size bu semtte filo kiralama işlerinde yardım alabileceğiniz firmalardandır. İstediğiniz zaman firmadan filo kiralama konularında her türlü desteği alabilirsiniz. Bunun için firma ile irtibat kurarak istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz.

Filo kiralama ile giderlerinizi net olarak görebilir ve tek seferde para ödersiniz. Bakım onarım gibi birçok konularda her türlü sorumluluk firmaya ait olacağı için aracınızı birçok sorun takılmadan rahatça kiralarsınız. Araçların her türlü motor değişimi, yağ ihtiyacı gibi durumlarda da firma ilgilenir. Size sadece bakımları yapılmış tertemiz aracı almak kalır. Eğer aracın bakımında eksiklik olduğunu seziyor ve servis ihtiyacı gerektiğine inanıyorsanız başka bir araç talep edebilirsiniz. Araç için alınan katma değer vergisi gibi vergi durumları da aracı kiralayan firmaya aittir. Bunun dışında tüm sigorta masrafları ve her türlü sigorta işlemleri de firmaya ait olup bu konularda da güven içerisinde filo kiralama işlemleri yapabilirsiniz.

Filo Kiralamada Sigorta İşlemleri

Filo kiralama işlemlerinde en önemli işlerden ve gerek sizin gerekse aracın güvenliği açısından sigorta işlemleri de filo kiralama işlemleri içerisinde takibi yapılan işlerdendir. Araç kiraladığınız zaman sigorta sözleşmesini de kabul etmiş olursunuz. Filo kiralama sigortası bu anlamda her bakımdan çok önem arz eder. Sigorta kapsamının geçerli olması için de bazı şartlar gereklidir. Sizinle ilgili olmayan olağan dışı durumlarda firma sorumluluğu üstüne alır. Tabi bunun için de suçsuz olduğunuz kanıtlayıcı belgelerinizin olması gerekir ve yazılı bir şekilde ve şahitler ile bu durumu kanıtladığınız durumda sigorta kapsamından yararlanarak bedel ödemekten muaf tutulabilirsiniz. Bunun dışında suç sizdeyse tüm sorumluluk size aittir ve her türlü bedeli de siz karşılamak durumundasınız.

Sigorta kapsamı dışında ve sorumluluğu size ait olan işler şunlardır. Kiraladığınız aracı kullanırken gerekli kurallara uymuyorsanız ve bundan dolayı araç zarar görmüşse sorumluluk tamamen sizindir. Örneğin trafik kurallarını ihlal ettiğiniz durumlarda ve bundan kaynaklanan kazalarda siz sorumlusunuz. Aynı şekilde aracı alkollü kullanmak, hız sınırını aşmak, trafik ışıklarına uymamak gibi durumlarda yine sorumluluk sizindir. Aracı kullanırken yine olumsuz koşullarda aracı zorluyorsanız ve gereken önlemi almıyorsanız yine sorumluluk size aittir. Bunun için sigorta kapsamından yararlanmak için aracı istenilen şekilde kullanmak ve gereken kurallara tam anlamıyla uymanız gerekiyor. Bunun için her türlü kuralı yerine getirdiğinize emin olunduktan sonra sizin dışınızda kaynaklanan sorunların tam olarak kanıtlandığı durumlarda sigorta sözleşmesinden yararlanabilir ve bu konuda firmadan destek sağlayabilirsiniz. Aksi durumlarda dediğimiz gibi sigortadan yararlanma işlemi sağlayamazsınız.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image