Arama

Oto Ekspertiz

1 yıl önce


Oto Ekspertiz
ad image
ad image

 

Motorlu taşıtlar ile ilgili her türlü hasar, eksik ve yıpranmışlık durumunun incelendiği bir hizmet olarak oto ekspertizi özetlenebilir. Günümüzde bu denli gündemde olmasının en büyük sebeplerinden biri ise, kişilerin kendi başlarına bu eksiklik veya hasar durumlarını saptamakta yeterli olamamalarıdır. Bu noktada otomobil ekspertiz uygulaması devreye girerek araç sahiplerinin talepleri doğrultusunda gereken inceleme ve saptama işlemlerini yapar. Bu işlemler firmalar arasında oldukça değişik paketler ve alt başlıklar halinde sunulsa da şu şekilde özetlenebilir;

  • Kaporta ve Boya ekspertizi
  • Motor Ekspertiz
  • Mekanik ekspertiz
  • Elektronik Beyin ekspertizi

Burada sayılan temel noktalar haricinde, airbag kontrolü, tramer kaydı sorgulama, kilometre orijinalliği sorgulama, araç iç aksamların kontrolü gibi daha birçok paket talep edilebilir veya tüm bu özellikler değişik paketler halinde sunulmuş olabilir. Bu sebeple ekspertiz yaptırılmadan önce içeriği incelenmelidir. Bu incelemeyi yaparken ihtiyacın ne yönde olduğu ve ekspertizden tam olarak ne beklendiği iyi belirlenmelidir. Karar vermeden önce uzmanlara danışmak oto ekspertizini en verimli şekliyle yaptırmakta yardımcı olur.

 

Oto Ekspertizi Yaptırmak Neden Önemli?

Özellikle ikinci el araç alır veya satarken başvurulan bu hizmet her iki tarafında mağdur olmasını engellemek açısından oldukça önemlidir. Önceden bir hasara sahip araç uzman olmayan kişilerin gözlemleyemeyeceği şekilde tamir edilmiş olabilir. Hatta bazı durumlarda uzmanlar da gözlemleri doğrultusunda yanılabilecekleri için teknolojik cihazlar ve ekipmanlarıyla incelemelerini yaparlar. Doğru ekipmanın uzman kişilerce kullanılarak yapıldığı bir ekspertiz, araçla ilgili tüm soru işaretlerini kaldırmaya yetecektir. Sıklıkla ‘hasarsız’ başlığı altında satılan araçların birçok probleminin ekspertiz raporlarıyla ortaya çıktığı durumlar yaşanabiliyor. Bu sebeple aracı aldıktan sonra hasarlı olduğunu fark etmenin doğurabileceği sıkıntıların önüne geçmek adına, işin uzmanı kişi ve firmaların güvencesinde aracı tamamıyla kontrol ettirmek ve bunu raporlamış olmak büyük önem taşır.

 

Ekspertiz Paketi Neye Göre Seçilmeli?

Ekspertiz paketlerinin içeriği çok değişken olduğundan bu durum kafa karıştırıcı olabiliyor. Burada söz konusu aracın bazı teknik özellikleri (yaşı ve hasar kaydı gibi) karar verirken yardımcı olabilir. Aynı zamanda firmaların paketlerinde neyi içerdiğine bakarken neleri içermediğine de bakmak gerekir. Örneğin söz konusu araç için airbag şüphesi oluşmuş ise, paket seçiminde öncelik airbag sorgulamasını içermesi olmalıdır. Ama en doğru kararı verebilmek için ekspertiz firmalarındaki uzmanların görüşünü almak bu doğrultuda karar vermek için en doğrusu olacaktır.

 

AutoKing ile Oto Ekspertizi

Oto ekspertizin ne olduğunu anlatırken, güvenilir uzman kadro, ekipman ve uygun paket konularına değindik. AutoKing tüm bu dinamikleri içinde barındıran güvenilir ve tecrübeli bir firma. Autoking Ekspertiz’in, oto ekspertiz hizmetinde, değişken ihtiyaçlar ve bütçeler doğrultusunda sunduğu paketleri incelemek mümkün. Uzmanlarla iletişime geçerek hangi paketin en verimli olacağına karar verme imkanı sunuyor. Böylelikle her bütçeye AutoKing güvencesiyle tanışma imkanı sunulmuş oluyor.

 

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image