Arama

Uzman Öğretmenler İle Üniversiteye Hazırlık Setleri Dersigo.com’da!

1 yıl önce


Uzman Öğretmenler İle Üniversiteye Hazırlık Setleri Dersigo.com’da!
ad image
ad image

LGS, AYT ve TYT sınavına en baştan doğru bir şekilde hazırlanmak sizi hayallerinize ulaştırır. Eşit ağırlık, sözel, sayısal ve dil bölümü öğrencilerinin her birinin çalışma stili farklı olmalıdır. Puan hesaplama YKS sürecinde önemli bir husustur. Çünkü bu dersler arasında ne kadar ortak dersler olsa da her ders alanına özgü metot ile çalışılmalıdır. İlk olarak TYT sınavına gireceğiniz için TYT dersleri bitirilirse belli bir sistematik üzerinden ilerlemeniz mümkündür. Çünkü sıralama ile gittikçe geriye ne kadar dersinizin de kaldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Mümkünse kendinize bir çizelge hazırlayın ve konularınız bittikçe bu çizelgede olan dersleri ve konuları tek tek çizin. Bu sayede ne kadar yol kat ettiğinizi de rahatlıkla görmeniz mümkündür.

İlk olarak YKS puan hesaplama aracı ile kendinize bir hedef belirlemelisiniz. TYT çalışma şeklinizi oturttuktan sonra diğer yandan AYT sınavında da çalışmaya başlayabilirsiniz. Geçmiş yıllarda eksik olduğunuz konuların listesini çıkararak onların üzerine daha çok yönelmelisiniz. Çünkü eksiklerle ilerlemek başarılı olmanızın önünde büyük bir engeldir. Sözel bölümü, dil bölümü, sayısal bölümü ve eşit ağırlık bölümü adayları bilmelidir ki konu ile birlikte deneme çözümü de ihmal edilmemelidir. Ne kadar görmediğiniz konu olsa da deneme ile zaman yönetimi ve hızlı soru çözme alışkanlığı kazanırsınız. Özellikle ülke genelinde yapılan denemelere girerseniz daha avantajlı olacaktır. TYT çalışırken de AYT derslerine çalışmak da önemlidir.

Çünkü sınav arasında az bir zaman olduğundan AYT konularınız da eksik kalmamalıdır. AYT konuları alandaki yeterliliğinizi belirleyeceğinden yerleşmek istediğiniz bölümün de belirleyicisi bu alan olacaktır. Lisede okuduğunuz bölümün hiçbir önemi yok. Hepiniz eşit şartlarda ve zorlukta sınava girdiğiniz için doğru çalışma şekli ile başarı da kaçınılmaz olacaktır. Eğlence ve isteklerinizden feragat edip derslerinize çalışıp denemelerinizi yaptığınızda başarı da peşinden gelir. Mezun olarak sınava çalışıyorsanız ya da hala lise öğrenimi görüyorsanız çalışma planınız ona göre oluşturun. Aksi durumda zamanlama sebebi ile konularınız yetişmeyebilir. YKS sürecini yetiştirmek için önceden yapacağınız planlama ile başarılı olabilirsiniz. Çünkü doğru planlama ve azim sizi başarıya götürecektir.

Çalışırken kitap okumamayı da ihmal etmemek önemlidir. Bu sayede soruları daha kısa sürede okuyabilir ve doğru cevabı bulabilirsiniz. YKS 2023 sürecinde sitemizde bulunan sayaç ile sınava kaç gün kaldığını takip edebilir ve planlamanızı bu şekilde de yapabilirsiniz. LGS sınavı sürecinde de hem hazırlık döneminde hem de sonrası için daima seninle birlikte olduğumuzu belirtmek isteriz. LGS puan hesaplama ve tercih sürecini de sitemiz üzerinden yönetebilir hayallerine emin adımlarla ulaşabilirsiniz.

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image