Arama

“MUTLULUK SAĞLIKTA GETİRİYOR”

3 yıl önce


“MUTLULUK SAĞLIKTA GETİRİYOR”
ad image
ad image

 

 
   

Kardiyoloji Uzmanı Dr Emre Ertürk  mutluluğun başta kalp sağlığı olmak üzere birçok olumlu etkisi olduğunu,bilimsel çalışmalar ilerledikçe şaşırtıcı gerçekleri öğrenmeye devam edeceğiz “ dedi.

 

Dr Emre Ertürk sözlerine şöyle devam etti “ Depresyon, öfke  gibi olumsuz duygular kalp krizi ve felç için risk faktörleri olduğu gibi, mutluluk da kalbi koruyor gibi görünüyor.Araştırmacılar, bilinen kalp hastalığı risk faktörlerini hesaba kattıktan sonra,  mutlu insanların, negatif-depresif insanlara göre  10 yıllık takipte kalp hastalığına yakalanma olasılığının % 22 daha az olduğunu tespit ettiler Olumsuz  duygulara sahip kişiler, kalp hastalığı için en yüksek riske sahipken, mutluluk için en yüksek puanı alanlar en düşük riske sahipti. Bulgular, mutluluğun kalbi koruduğunu kanıtlamaz,bunun için  klinik araştırmalara ihtiyaç duyuyoruz bu noktada sadece bir spekülasyon, ancak mutluluğun kalbi nasıl koruyabileceğine dair birkaç olası açıklamamız var Mesela:Daha sağlıklı yaşam tarzı: Mutlu insanlar daha iyi uyumak, daha iyi yemek yemek, daha az sigara içmek ve daha fazla egzersiz yapma eğilimindedir. Tüm bunlar kalp hastalığı riskini azaltır.

Fizyolojik etki: Mutluluk, kalp için iyi olan bir dizi olumlu kimyasal değişiklik - stres hormonlarında böyle bir azalma - üretebilir.

Genetik etkiler: Mutluluğa yatkın insanların daha az kalp krizi geçirme eğilimi de olabilir.

 

İNSANLARIN OLUMLU ETKİ DÜZEYİNİ DEĞİŞTİREBİLİRSEK KALP HASTALIĞI RİSKİNİ AZALTABİLİRİZ. eğlenceli ve rahatlatıcı bir şey yapmak için günde en az 15-20 dakika ayırmanızı öneriyorum (Sevdiğiniz bir komedi filminden sahne izlemek gibi) Aile hayatı da çok önemli. Şahsen bizim en huzurlu ve mutlu olduğumuz anlar evimizde birlikte olduğumuz anlar. Eşim ve oğlumla adeta hayatın stresini dışarda bırakıyoruz. Saygı ve sevgi çerçevesinde kurulan yuvaların artmasını diliyorum.

 

2021 yılının  size ve sevdiklerinize SAĞLIK,HUZUR,BOLLUK VE MUTLULUK GETİRMESİNİ diliyoruz” diyerek sözlerini bitirdi. Bizde kendisine ve güzel ailesine sağlıklı,mutlu bir 2021 yılı diliyoruz

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image