Arama

Müstakil ev yapmanın maliyeti ve giderleri nelerdir?

3 yıl önce


Müstakil ev yapmanın maliyeti ve giderleri nelerdir?
ad image
ad image

 

Ev inşa sürecinin temellerini ve projeniz için doğru inşaatçıyı nasıl işe alacağınızı anlayın. Sıfırdan bir ev inşa etmenin ücretlerini ve uzmanlarını öğrenin. Arazinizi ve özelliklerinin bina maliyetlerini nasıl büyük ölçüde etkileyebileceğini öğrenin. Birincil bina maliyetleri nasıl hesaplanır ve potansiyel inşaatçılardan karşılaştırılabilir teklifler aldığınızdan emin olun, ödenekleri anlayın.

Mimar, kullanılan formüller de dahil olmak üzere her ev maliyetinin satır öğesi tahminlerini size sağlamalıdır, böylece öğelerin nasıl bütçelen dirildiğini açıkça görebilirsiniz. Daha sonra hangi primleri ekleyebileceğiniz ve her bir primin müstakil evin maliyetine ne kadar ekleyeceği konusunda daha iyi bir fikriniz olur.

Ev Yapısının Temelleri

Yeni bir ev inşa etmek, çoğu insanın yaşamları boyunca yapacağı en büyük yatırımdır, bu nedenle ilk seferinde doğru bir şekilde yapmak önemlidir. Bize defalarca sorulan anlaşılır soru şudur: "Bir müstakil ev inşa etmenin maliyeti nedir?"

Tahmin ettiğiniz gibi, cevaplaması kolay bir soru değil. Ama size nasıl yapılacağını öğreteceğiz.

Bu kılavuz sizi, hayalinizdeki evi tasarlamaya ve inşa etmeye neyin gittiğini, arsanın tasarım üzerindeki etkisini, birincil bina maliyetini anlamayı ve sizin ve inşaatçınızın emin olmanızı sağlamanın karmaşık sürecini adım adım götürecektir. Ev inşaatınızın zamanında ve bütçeye uygun olması için aynı sayfadadır.

Bilgi Kaygıyı Giderir

Yeni, özel yapım müstakil evinize yolculuk boyunca her adımda ilerlerken, yeni evinizin bir bütün olarak bir araya gelmesini sağlamak için birlikte çalışmak zorunda kalacak birkaç disiplinden birkaç uzmanı işe almanız gerekecektir.

Neyi bekleyeceğinizi önceden öğrenerek, yeni evinize taşınabileceğiniz ve onu yapmaya başlayabileceğiniz günü beklerken, tüm olasılıkları kapsayacak ve nispeten stressiz bir zaman dönemi sağlayacak bir bütçe geliştirebileceksiniz.

Herkesin evinin neye benzemesini istediği hakkında bir hayali vardır. Evin bulunduğu bölgedeki iklim evin inşa edilmesi, yapının maliyetini etkiler.

Her örnek, evinizin nasıl tasarlanıp inşa edileceği ve yine nihai maliyeti üzerinde farklı bir etkiye sahip olacaktır.

Öngörülemeyen Giderler

Her zaman öngörülemeyen harcamalar olacaktır ve bunun için elinizde fazladan paraya ihtiyaç duyacaksınız. Beklenmedik maliyetler için her zaman ev maliyetinin yaklaşık %5'ini bütçeye ayırmaya çalışın.

Durum tespiti yaparak ve her disiplinde en deneyimli ve yetenekli profesyonelleri işe alarak, süreci olabildiğince stressiz hale getireceksiniz!

Kaynak: https://www.uzmanevim.com/2021-yili-fiyatiyla-mustakil-ev-yapmanin-maliyeti-ve-giderleri-nelerdir/

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image