Arama

Menopoz Dökülmelerini Erken Fark Etmek Önemli

1 yıl önce


Menopoz Dökülmelerini Erken Fark Etmek Önemli
ad image
ad image

 

 

Östrojen ve Progesteron hormonlarındaki azalma ile kadınlarda saç dökülmeleri yaşanabileceğinin altını çizen Saç Ekim Uzmanı İrfan İlek, menopoza bağlı olarak saç dökülmelerinin erken fark edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Östrojen ve Progesteron hormonlarındaki azalma ile kadınlarda saç dökülmeleri yaşanabileceğinin altını çizen Saç Ekim Uzmanı İrfan İlek, “Bu tip saç dökülmeleri için gerekli destekler ile saç dökülmesi ve incelmesinin önüne geçebilmek mümkün. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da saç köklerinin küçülmesine ve dökülmesine neden olan androjen hormonunun etkilerinin en aza indirmek için özellikle saç güçlendirmede etkili olan PRP ve mezoterapi tekniklerini kullanıyoruz” dedi.

 

Menopoz Dökülmelerini Erken Fark Etmek Önemli

 

Menopoza bağlı olarak saç dökülmelerinin erken fark edilmesi gerektiğinin altını çizen İrfan İlek; “Her gün belli sayıda saç kaybı yaşamamız normal olsa da menopoz sürecinde olan kadınların bu konuda kendilerini ekstra gözlemlemelerinde fayda var. Öncelikle saç dökülmesinin boyutu kontrol edilmeli, bunun için kadınlar saçlarını tararken fırçaya, yastığına, duşa, lavaboya bakarak dökülen saç yoğunluğuna bakmalı. Eğer her zamankinden fazla bir saç kaybı varsa, saçlar daha hızlı kırılıyorsa, yapılan at kuyruğunun yoğunluğu azaldıysa ve saç dipleri daha görünür hale geldiyse bu durum, hızlı bir şekilde önlem alınması gerekir” dedi.

 

Dökülmeleri Kontrol Altına Almak Mümkün

 

Menopoz sonrasında kadınların giderek açılan saç diplerinin yarattığı estetik kaygıdan rahatsız olduğunu söyleyen İrfan İlek, “Saç dökülmelerini önleyebilmek için öncelikle vücutta eksilen değerlerin yerine konulması önemli. Bu noktada menopoz ile birlikte vücuttaki miktarı azalan vitamin ve mineraller konusunda destek alınabilir. Stresten uzak durmak, iyi beslenmek, yeterli miktarda su tüketmek, saçları ısıdan uzak tutmak gibi yaşam alışkanlıklarında yapılacak değişiklikler ise saçlardaki dökülmelerin azalmasına etkili olacaktır. Bunlara ek olarak menopoz sonrası uyguladığımız özel yöntemler ile de çok etkili sonuçlar elde ediyoruz. Uyguladığımız özel yöntemler içerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde saçların daha gür ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. İçeriğinde yer alan bileşenler ile saç dökülmelerini engelleyerek menopoz sonrası kadınların daha iyi bir saç yapısına sahip olmasını destekliyor” şeklinde konuştu.

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image