Arama

Kozaklı Termal Otel Rehberi

3 yıl önce

Kaplıcalar ülkemizin birçok bölgesinde bulunan ve ziyaret için çok fazla tercih edilen yerlerdir. Kozaklı da bu bölgelerden biridir. Nevşehir'e bağlı bir ilçedir.

Kozaklı Termal Otel Rehberi
ad image
ad image

 

Bay Büyükşehir Belediye Başkanı Trump , Rusya Büyükelçisi ve Dışişleri Bakanı ile Oval Ofis'te yaptığı toplantıda aşırı duyarlı "kod sözcüsü" materyali paylaştığına dair suçlamanın Washington'da şok dalgaları gönderdiğini ancak sadece son bomba anlamına geldiğini söyledi.

Michael Flynn'in Şubat ayında ulusal güvenlik danışmanı rolünden vekaleten ayrılması ve Başsavcı Jeff Sessions'ın Rusya'nın büyükelçisi Sergei Kislyak ile yaptığı görüşmelerin ortaya çıkışı, idareyi görünür Rus çıkarlarına bağlayan bir dizi tartışmadan.

Mart ayında o zaman FBI direktörü James Comey, Moskova'nın 2016 seçimlerine müdahale ettiği iddialarına yönelik daha kapsamlı bir soruşturma kapsamında, büromun Bay Trump'ın kampanya yardımcısı ile Rusya hükümeti arasındaki potansiyel bağlantıları araştırdığı ilk kez doğruladı.

Bay Comey, Başkan Trump tarafından 9 Mayıs'ta Washington'a şok eden bir hareketle görevinden alındı ​​ve işten çıkarmanın bir örtbasın parçası olabileceğini iddia etti .

Trump ve LavrovImage telif hakkıRUSYADışişleri Bakanlığı

Image altyazıRusya devlet fotoğrafçıları, ABD medyasının yasaklanmasından sonra Beyaz Saray'daki toplantıyı belgeledi

Gri çizgi

Erken uyarı işaretleri

Mayıs 2016'da, ilk raporların Demokrat Partiyi hedef alan hackerların ortaya çıktığı tekrar edildi. Raporlar önümüzdeki iki ay içinde ABD istihbarat teşkilatlarının ihlallerin Rus hackerlarına geri döndüğünü ileri sürdü.

Temmuz ayında, Demokratik Ulusal Kongre'nin arifesinde Wikileaks hackerlar tarafından çalınan 20.000 dahili e-postayı yayınladı. ABD istihbarat yetkilileri, Rusya'nın operasyonun arkasında olduğunu "yüksek güven "le inandıklarını söylediler, ancak Koz Kampanyası kamuoyunda bulguları kabul etmeyi reddetti.

Bunun yerine, bir basın toplantısında, Bay Trump, Rus korsanlarını Hillary Clinton'un tartışmalı kişisel e-posta sunucusunu hedeflemeye çağırarak öfkeye neden oldu: "Dinlediğiniz takdirde Rusya, eksik olan 30.000 e-postayı bulabileceğinizi umuyor" .

Gri çizgi

Gri çizgi

İlk kazazede

Trump'ın o zamanki kampanya müdürü Paul Manafort, Ukrayna ve ABD'deki Rus menfaatlerini temsil etmek için milyonlarca dolar nakit kabul etmekle suçlanıyordu; buna, Rusya Başbakanı ile yakın ilişkileri olan bir oligark ile olan ilişkiler de dahildi Vladimir Putin.

Bay Manafort kampanyayı yürütürken, Cumhuriyetçi Parti, iki Trump kampanyası temsilcisinin talebi üzerine iddia edilen Rus karşıtı duyguları kaldırarak Ukrayna'daki çatışmayla ilgili manifestosunda dili değiştirdi.

Bay Manafort, geçen Ağustos Mr Trump'ın kampanya başkanı olarak çıkmak , New York yetkilileri tarafından bildirildi da FBI tarafından incelenmiş ve ediliyor.

Bay Flynn, Bay Manafort, 40 yılı aşkın tecrübeli siyasi bir operatörün, Bay Trump etrafındaki kaos ve tartışmalardan bazılarını tutması gerekiyordu, ancak avına düşen av kaçağı sona erdi.

Ardından, Ukrayna'da gizli fonların Bay Manafort'a ödenmesi üzerine daha ileri sürdüğü iddiaları yapıldı ve gizli bir şekilde bir Rus milyarderi için Başkan Vladimir Putin'in siyasi amaçlarına yardımcı olmak için çalıştığını iddia etti.

Bay Manafort, iddiaları da reddetti.

İstihbaratla karışıklık içinde

Ekim ayında ABD istihbarat topluluğu, Rusya'yı Demokratik Ulusal Komite'nin (DNC) kesilmesinin ardında olmakla suçlayan oybirliği ile yapılan bir bildiriyi yayınladı.

Bay Trump, cumhurbaşkanlığı görüşmelerinde "Rusya olabileceğini" iddia ederek bulguyu tartışmaya devam etti, ancak Çin olabilir, ayrıca başka insanlar olabilir. Yatakta 400 £ ağırlığında olan birileri olabilir ".

İstihbarat bürolarının bulgularını yayınladığı gün patlamış "Erişim Hollywood" kayıtları, Bay Trump'ın kadınlarla ilgili 2005 yılındaki müstehcen sözlerinden ortaya çıktı. Bir saat sonra, Wikileaks binlerce sızdırılmış Clinton e-postasını boşaltmaya başladı.

Bay Trump, Rusya'nın kesmesinin ardındaki görüş birliğini kabul etmeyi reddetti.

Gri çizgi

 

Medya başlığıTrump Putin'in liderliğini övdü

Gri çizgi

'Ben her zaman Putin'in zekice olduğunu biliyordum!'

Aralık ayında, FBI ve Vatan Güvenliği Departmanı, ABD istihbarat bulgularının Rusya'yı kesmekle bağlantılı hale getiren bir raporunu yayınladı.

Buna karşılık, Başkan Barack Obama 35 Rus diplomatını ihraç etti ve Rusya'ya yeni yaptırımlar uyguladı. Dünya, Bay Putin'in yanıtını bekliyordu, ancak misilleme seçmedi. Sn. Trump, o zamana kadar başkan vekili, cıvazlanan Rus cumhurbaşkanıyla görüştü: "V. Putin tarafından yapılan büyük gecikme hareketi - Ben her zaman çok akıllı olduğunu biliyordum!"

Putin'in aynı şekilde cevap vermeme kararı birçok kişiyi PR hareketi olarak nitelendirdi ancak bildirildiğine göre, ABD istihbarat yetkilileri arasında Rusya'nın yaptırımların sürmeyeceğinden emindiğinden şüpheleniliyor.

Aynı ayda, Bay Trump, Rex Tillerson'u kabinedeki tartışmasız en önemli görev olan devlet bakanlığı için aday olarak seçti. Bay Tillerson'un onaylanması için en büyük engel hangisi? Bay Putin ile yakın ilişkimiz var.

ExxonMobil petrol şirketinin CEO'su olan Bay Tillerson, Rusya lideri ile yakın bir kişisel ilişki kurarak birçok kişinin Amerika'daki en kıdemli yabancı diplomat olarak hizmet edip edemediği konusunda spekülasyon yapmasını sağladı.

Bay Tillerson 2 Şubat'ta devlet sekreterliği yaptı .

Gri çizgi

'Uzlaşmaz iddialar' dosyası

Ocak ayında Buzzfeed, eski İngiliz istihbarat yetkilisi ve Rusya uzmanı olan Christopher Steele tarafından derlenen ve Moskova'nın o zamanki cumhurbaşkanı seçmenleri hakkında kendisinin şantaj yapmasına neden olan materyali tehlikeye attığını iddia eden bir dosya yayınladı.

Dosyadaki çeşitli belgeler arasında, Bay Trump'un Rus güvenlik servisleri tarafından bir Moskova otelindeki fahişelerle eşlik edildiği iddiası olduğu iddia edildi.

Bay Trump iddiaları sahte haber olarak reddetti.

CNN, Başkan Obama ve Başkan Trump tarafından dosyanın istihbarat yetkilileri tarafından brifing edildiğini ve Buzzfeed'in her şeyi yayınlayarak bir daha devam ettiğini ortaya koydu.

Belge, zaten ateşli bir siyasi sahneye atılan el bombası gibi çıktı ve esasen doğrulanmamış talepler yayınlamak için BuzzFeed'e karşı bir tepki verdi.

Gri çizgi

Flynn'e karşı kanıt ...

Şubat ayında, en somut ve zarar veren Rusya skandalı, istihbarat yetkilileri arasında şüpheler oluştuktan birkaç ay sonra ortaya çıktı.

ABD medyası, Bay Flynn'in Obama'nın Rusya büyükelçisi Sergei Kislyak'la yaptığı yaptırımların Bay Trump'un hükümetin emniyet tedbirlerini almadan önce kaldırılma ihtimalini tartıştığını bildirdi.

Özel vatandaşlar için ABD diplomasisi yapmak yasadışıdır.

Bay Trump'un görevden 23 gün sonra ulusal güvenlik danışmanı olarak istifa etti ve "geçen yıl başkanın başkan yardımcısı ve diğerleri hakkında Rus elçiliğiyle telefon görüşmelerim hakkında eksik bilgi verdi" şeklinde konuştu.

Rus propaganda kanalı RT'de düzenli olarak yer alan Bay Flynn, bir zamanlar Putin ile Moskova'da akşam yemeğine katıldı.

Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra Pentagon, Rusya ve Türk lobicilerinden yaptığı konuşmalara konuşmalar ve danışmanlık çalışmaları için verilen ödemeleri ifşa edip etmediği konusunda bir soruşturma açtı.

Mart ayında, Türk hükümeti için yaptığı çalışmalar nedeniyle ABD hükümetiyle "yabancı vekalet" sahibi olarak kayıt yaptı.

  • Michael Flynn kim

Gri çizgi

... ve Oturumlar

Başsavcı Jeff Sessions, seçim kampanyası sırasında "Ruslarla hiçbir iletişim kurmadığını" söylediğinde doğrulama duruşmasında yalan olmakla suçlandı.

Daha sonra, Bay Kislyak ile Eylül ayında yapılan özel bir toplantıda ve geçen yıl Temmuz ayında bir dizi büyükelçi grubunun üyeleriyle görüştüğü ortaya çıktı.

Alabama senatörü, Bay Trump'un Beyaz Saray'ı almak için verdiği en önemli oyunculardan biriydi.

Ancak Bay Kislyak'la olan görüşmelerinin Senato Silahlısı Hizmetler Komitesi üyesi rolü ile ilgili olduğunu ve seçim kampanyasıyla hiçbir ilgisi olmadığını söylüyor.

Demokratik Ev Azınlık Lideri Nancy Pelosi, yeminli yalan söyledi ve istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Buna karşılık, Bay Sessions, kendisinin denetlediği bir soruşturma olan Rus hırsızlığı iddialarına yönelik FBI soruşturmasını kabul etmedi.

Bay Trump, Bay Putin ve Rusya ile daha yakın ilişkiler kurma arzusundan dolayı hiçbir sır değil. Ancak cumhurbaşkanı sarsamadığı daha acil bir soru ve şu bağlantıların ne kadar yakın olduğunu görüyoruz.

Gri çizgi

FBI soruşturması doğrulandı ... ve Comey kovuldu

Komisyon, Trump Başkanlığına iki ay kala, House Intelligence Committee'nin yaptığı nadir açık bir duruşmada, ajansın 2016 seçimlerinde Rus müdahalesinde bulunduğu iddia edilen soruşturmayı doğruladığını doğruladı.

Yetkili, Temmuz 2016'da başlayan "sürmekte olan" bir soruşturmanın yürütülmekte olduğunu söyledi.

James Comey.  Fotoğrafı arşivleGörüntü telif hakkıREUTERS

Resim yazısıJames Comey Başkan Trump tarafından "feshedildi ve görevden alındı"

Soruşturma, Bay Trump'un kampanyası ile Rusya hükümeti arasında olası bağlantıları incelemek içeriyor.

Mayıs ayında Bay Comey görevden alındı.

Beyaz Saray başlangıçta, Hillary Clinton'un e-postaları ile ilgili soruşturma ele alındığını söyledi. Ancak Bay Trump daha sonra "bu Rusya olayı" kararında bir faktör olduğunu söyledi.

New York Times gazetesinin haberine göre, Rusya büyükelçisi ve dışişleri bakanıyla bir görüşmede Sn Trump, Comey'in görevden alınmasının "büyük baskıyı" hafiflettiğini söyledi .

Soruşturmayı sürdürmek için özel bir avukat Robert Mueller atandı.

Ve Bay Comey önümüzdeki hafta Kongre için konuyla ilgili tanık olacak.

Koz ve Rus heyetiImage telif hakkıRUSYADışişleri Bakanlığı

Resim başlığıLavrov ve Kislyak ile rahatlıkla koz

Gri çizgi

Comey ifadesi

Bay Comey'nin Senato panelinde öngörülen çok fazla ifadesinin verdiği sonuçlar, Bay Trump'un eski FBI başkanına bağlılığını sadakati önermiş ve önceki medyada çıkan oylamayla bir araya gelen oylamayla birleştiğini doğruladı.

Bay Comey'nin ifadesine göre, "Bağlılığıma ihtiyacım var, sadakat bekliyorum," dedi Trump.

Bay Comey'nin tanıklığından bir gün önce açılan açıklamasında, Şubat ayında yapılacak bir toplantıda ve eski FBI başkanının Nisan ayında görevden alınmasından önce iki telefon görüşmesinin de ana hatlarıyla belirtildiği belirtildi.

14 Şubat toplantısında Bay Trump, görevden atılan ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn hakkında soruşturma başlatması için Comey'e başvurdu.

Açıklamaya göre Başkan, Bay Comey'e "Umarım yolunuzun gitmesine izin vermeyi açıkça görebilirsiniz" dedi.

Bay Comey, Bay Trump'un cumhurbaşkanının kendisinin soruşturma altına alınmadığına dair iddialarını da doğrulayacak.

Cumhurbaşkanıyla yaptığı görüşmelerde ve telefon görüşmelerinde yazılı notlar bulunduğunu da açıkladı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image