Arama

Konut Kredileri Hakkında Bilgiler

3 yıl önce


Konut Kredileri Hakkında Bilgiler
ad image
ad image

 

Konut kredisi ev almak isteyenlerin imdadına yetişmektedir. Günümüz koşullarında ev sahibi olabilmenin en hızlı yolu kredi kullanmaktır. Kredilerde konut finansmanı konusunda hızlı ve başarılı bir gelişme göstermektedir. Kredi kullanmadan önce gerekli kredi miktarının belirlenmesi gerekmektedir.

Evin tamamına kredi kullanmayı isteyen kişi sayısı çok fazladır. Bu gibi durumlarda bankalar evin değerine göre kredi çıkartmaktadır. Kredi kullanırken kredi notunuzda çok önemlidir. Satın alınacak olan ev banka tarafından teminat altına alınmaktadır. Bu teminat sayesinde banka konut kredisi vermektedir. Sizin için en uygun konut kredisi konusunda mutlaka araştırma yapmalısınız.

En uygun konut kredisi hangi bankada ise o bankadan kredi kullanımı yapmanız çok daha mantıklı olacaktır. Gayrimenkul değerlendirme uzmanları satın alacağınız evin değerini belirlemektedir. Belirlenen değer doğrultusunda kredi için başvurduğunuz banka evin değerinin % 75'i oranında kredi vermektedir. Yasaların gerektirmiş olduğu oran bu şekildedir.

Kredi Almak İçin Gerekli Belgeler

Konut kredisi kampanyaları çok cazip tekliflerle karşımıza çıkmaktadır. Ev almak için bankaya başvurulduktan sonra istenilen belgeler ise nüfus cüzdanı, ikametgâh ve sabit gelir belgesidir. Düzenli bir geliriniz varsa daha önce kullanmış olduğunuz kredileri düzenli ve aksatmadan ödediyseniz konut kredisi çıkma olasılığı yüksektir. Satın aldığınız ev ipotek yapılacağı için çoğu banka kefil istememektedir.

Hangi Evler İçin Konut Kredisi Alınabilir?

Kat mülkiyet tapusu olan her ev için konut kredisi çıkmaktadır. Alacak olduğunuz kredinin vadelerini kendiniz bütçenize göre belirlemelisiniz. Uzun vadeli seçeneklerde faiz oranları daha fazla artış göstermektedir.

Konut Kredisi Kullanılamayan Durumlar

Arsa, dükkân niteliklerine sahip yerlere konut kredisi verilmemektedir. Konutun kanun ve yönetmeliklere uygun olarak inşa edilmiş olması gerekmektedir. Akraban alınacak konutlar için konut kredisi verilmemektedir. Gayrimenkul değerlendirme uzmanlarının sunmuş olduğu raporlar bankalar için çok önemlidir. % 80' i tamamlanan evler için konut kredisi verilmektedir. Tamamlanmayan evler için konut kredisi verilmemektedir.

Konut kredinizi çekerken faiz oranlarını, dosya masraflarını ve sizden kesilecek ücretleri mutlaka detaylı bir şekilde incelemelisiniz. İmzalamanız için sunulan sayfalarca sözleşmeleri mutlaka dikkatli bir şekilde okumalısınız. Ayrıca bütçenizin değerlendirmesini de çok iyi yapmalısınız.

Kaynak: https://www.faizsizkonutprojeleri.com/sifir-ev-faiz-oranlari-ne-kadar/

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image