Arama

Kondom Çeşitleri

3 yıl önce


Kondom Çeşitleri
ad image
ad image

 

Kondom genellikle kontrasepsiyon ve cinsel koruma için kullanılır. Kontrasepsiyon yöntemleri çok çeşitli olmasına rağmen, en basit ve en yaygın şekilde kondom kullanılır. Kondom, kadınların cinsel ilişki sırasında hamile kalmasını önlemek için kullanılan bir doğum kontrol yöntemidir. Kondoma prezervatif de denir. Kondomlar hamileliği önlemenin yanı sıra cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesine de yardımcı olur. Erkek ve kadın kondomu şeklinde İki çeşidi vardır.

Kondom Nasıl Kullanılırsa Etkili Olur?

Kondom kullanırken, her kondomun sadece tek kullanımlık olduğunu hatırlamak önemlidir. Açılmış bir kondomu temizleseniz bile, tekrar tekrar kullanmamanız gerekir. Bu yanlıştır, çünkü kondom bir kez kullanıldığında sızdırmazlığını ve korumasını kaybeder. Kondomun kaymasını sağlamak için çeşitli maddeler kullanmayın. Kondomların zaten kendi yağlayıcıları vardır. Bu nedenle, ilave yağlayıcı kullanımı olumlu bir rol oynamaz. Aksine, bu kondomun yırtılmasına neden olabilir. Kondom paketini açarken makas gibi kesici aletlerden yardım almamak da yararlıdır. Göz ardı edilebilecek küçük yırtık olasılığına karşı, paketi uygun yerden elle açmak daha uygundur. Hatırlanması gereken bir başka nokta da son kullanma tarihidir. Süresi dolmuş kondomların koruyucu etkisi azalabilir. Kaliteli kondomlara https://www.cosmetica.com.tr/kondom/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image