Arama

Işık peeling Nedir?

2 yıl önce

Işık peelingi cildi derinlemesine temizlemek ve cildin üst tabakasındaki ölü deriden arındırmak amacıyla kullanılır. Cildin aydınlık ve genç görünmesini sağlar.

Işık peeling Nedir?
ad image
ad image

Işık peelingi cildi derinlemesine temizlemek ve cildin üst tabakasındaki ölü deriden arındırmak amacıyla kullanılır. Cildin aydınlık ve genç görünmesini sağlar. Ciltteki koyulaşma ve lekelenme bu noktalarda melanin miktarının aşırı artmasından kaynaklıdır. Işık peeling sayesinde yaşlanmayla ciltte meydana gelen koyu lekeler, aktif sivilceler ve sivilce lekeleri yok edilir. Işık peelingi enzim peeling olarak da bilinir. Cosmelan dermamelan kullanılarak genellikle 2 aşamada yapılır. Parıldayan ve sağlıklı bir cilt için Pervin Dinçer Beauty Consultancy her zaman yanınızda! Pervin Dinçer Beauty Consultancy sayesinde cildiniz güzelleşip ışıldayacak!

 

Işık Peeling Uygulaması Nedir?

 

Işık peelinguygulaması ile cildiniz derin katmalara kadar temizlenir. Bu sayede rahatsız edici koyu leke görüntüsü kaybolur. Bu yöntemde amaç melanin oluşumunu azaltmaktır. Enzim Peeling, melanin oluşumunda etkili olan tyrosinase adlı enzimin baskılar. Bu şekilde ciltte koyu leke oluşturan mekanizma baskılanmış olur. Yaşın ilerlemesi ile ciltte görülen yaş lekeleri, güneş lekeleri ve hamilelik sonrası meydana gelen kahverengi lekeleri tedavi eder. Her yaş grubu tarafından güvenilir bir şekilde kullanılabilir. ışık peeling içerisinde herhangi bir asit bulunmaz bu yüzden son derece güvenlidir. Işık peeling uygulaması için tercih edilen ürünlerin içinde asit benzeri bir madde bulunmaz. Bu nedenle ciltte soyulma ve dökülmeler de gözlemlenmeyen cilt için oldukça sağlıklı bir uygulamadır. Oldukça güvenilir ve çok etkili olan bu yöntemin tüm cilt tiplerine uygulanması mümkündür.

 

Işık Peeling Nasıl Etki Eder?

 

İşlem yapılmadan ve uygulamaya başlamadan önce cilt çok iyi bir şekilde temizlenir. Daha sonra ışık peeling için gerekli olan solüsyonlar cilde uygulanarak tedaviye başlanır. Cilt için uygun görülen solüsyonu bir süre ciltte bekletilerek cildin rahatlaması sağlanır.Ciltte yara ya dahaerhang, bir rahatsızlık oluşturmaz bu yüzden iyileşme süreci yoktur. Uygulama sonrası İlk hafta içinde parlak, canlı ve lekelerden arınmış bir cilde sahip olmaya başlarsınız. Tedavinin etkisi uzun ömürlü ve kalıcı süreli değildir. Uygulanan işlemin kalıcılığını sürdürmek için tekrar uygulanması gerekir.Cosmelan deride bulunan tyrosinase adlı bir enzimin baskılanmasını sağlayarak ciltteli koyu leke miktarını azaltarak pigmentasyonu baskılayan etkin bir leke tedavisi ajanıdır.Bu enzimin baskılanmasıyla derideki melanin oluşumu baskılanarak cildin koyulaşmış bölümlerinin rengi açılır ve bu şekilde lekelerin etkin tedavisi sağlanır. Bu işlemi yaptırmak için güvenebileceğiniz tek isim elbette ki Pervin Dinçer’dir.

 

Enzim Peeling Ne Şekilde Uygulanır?

 

Enzim Peeling 1 ve 2 şeklinde farklı kitten oluşan tek bir uygulamadır;

  • Enzim Peeling 1

Cilt temizliği yapıldıktan sonra aşağıdaki maddeleri içeren 10 mg krem içeriğinde şu asitler vardır;

Azelaic Asit, Kojic Asit, Phytic Asit, Ascorbic Asit

Cilt durumunuza bağlı olarak uygulanan bu krem maske 3-9 saat arası ciltte kalır. Bu aşamadan sonra krem yüzünüzdeyken evinize gidebilirsiniz. Ardından maske ciltte uygun süre bekledikten sonra Doktorunuzun size verdiği talimatlara göre cildiniz suyla temizlenir. Yüz yıkandıktan sonra 2.aşamaya geçilir.

  • Enzim Peeling 2

Cosmelandan sonra bu aşama bakım aşamasıdır.2.aşamada mesoestetik hydra-vital faktör K kremi uygulanarak uygulama sonlandırılır.

Enzim Peeling bakım kremi maske uygulamasının hemen ardından ilk 2 hafta içinde günde 3 defa, 2 haftadan sonra ise günde 1 defa uygulanır.

En iyi sonuç için bu krem düzenli olarak kullanılmaktadır.

Bu uygulamadan sonra hassasiyet yanma ve kaşıntı hissedilmesi normaldir.

Enzim peeling uygulamasını yaptırmak istiyor fakat kimi tercih edeceğinizden emin olamıyorsanız Pervin Dinçer Beauty Consultancy sizin için hazır! Pervin Dinçer Beauty Consultancy’nin kaliteli bakımları sayesinde cildiniz yenilenecek!

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image