Arama

iPhone Nasıl Hızlandırılır,iPhone Hızlandırmak İçin Yapılacaklar Neler,iPhone Hızlandırmanın 11 Yolu Nedir?

8 yıl önce


iPhone Nasıl Hızlandırılır,iPhone Hızlandırmak İçin Yapılacaklar Neler,iPhone Hızlandırmanın 11 Yolu Nedir?
ad image
ad image

 iPhone Telefonunuzu Hızlandırmanın 11 Yolu!


1-)FAZLA FOTOĞRAFLARDAN KURTULUN
Hemen hemen her gün fotoğraf çekiyoruz ama geriye dönüp bakmadığımızdan telefonumuzda ne kadar yer kapladığının farkında değiliz.Artık işinize yaramadığını düşündüğünüz fotoğrafları silerek hızlandırma işlemine başlayabilirsiniz.Fotoğrafları iPhone’u doğrudan bilgisayara bağlayarak sabit diskinize atabilir ya da iCloud’a fotoğrafları yedekleyebilirsiniz.
2-)KULLANMADIĞINIZ UYGULAMALARI KALDIRIN 
Kullanmak için indirdiğiniz,ancak daha sonra kullanmadığınız uygulamalar telefonunuzda duruyor.Telefonunuzda kalmaları gerekmeyen uygulamaları kaldırarak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.Bunun için Ayarlar>Genel>Saklama Alanı ve İCloud Kullanımı kısmından Saklama Alanı bölümündeki 'Alanı Yönet' seçeneğine tıklayın.Çok yer kaplayan; ancak işe yaramayan uygulamaları bu bölümden silebilirsiniz.
3-)FAZLA MESAJLARI SİLİN
SMS'i ne kadar sıklıkla kullandığımız bilmiyoruz; ancak arada kontrol yapmadığımız zaman yüzlerce SMS'in telefonumuzda gereksiz yere saklandığını fark ediyoruz.Özellikle bu SMS'lerin içinde MMS gibi görüntülü mesaj olduğu var sayılırsa ciddi anlamda bir yer kaplıyor olabilir. SMS’lerin 30 günde bir veya yılda bir silinmesi talimatını verirseniz özellikle çaba göstermenize gerek kalmaz ve 30 günde bir SMS’leriniz temizlenir. Bunun için Ayarlar>Mesajlar>Mesajları Tut bölümüne girip dilediğiniz süreyi belirleyebilirsiniz.
4-) SAFARI’DE TEMİZLİK
iPhone'larda genellikle internete girmek için Safari kullanılıyor.Safariyi hızlandırmak için Ayarlar>Safari>Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Tut bölümüne tıklayın.Size gelen uyarıda 'Sil' butonuna dokunduğunuz da artık tarayıcınızdaki çerez ve web geçmişi silinmil olacak.
5-) OTOMATİKGÜNCELLEŞTİRMELERİ KAPATIN
iPhone'da yer alan uygulamalar neredeyse her hafta güncelleme alıyor.Bu da iPhone'unuzun olur olmaz her yerde uygulamaları güncelleştirmeye çalışmasıyla sonuçlanıyor.Arka planda yapılan bu güncelleştirmeler ise iPhone'lara olumsuz yansıyor.Otomatik güncelleştirmeleri kapatmak için önce Ayarlar>iTunes Store ve App Store bölümüne girin.Daha sonra Otomatik İndirmeler bölümü altında bulunan "Güncellemeler" bölümü yeşil görünüyorsa ise pasif konuma getirin.
  6-) OTOMATİK İNDİRMELERİ KAPATIN

iPad'e indirilen uygulamaların birçoğunun Apple Store üzerinden otomatik olarak indiriliği biliniyor.Otomatik indirmeleri kapatmak için Ayarlar>iTunes Store ve App Store bölümüne girin.Daha sonra indirmeler bölümü altında bulunan Müzik,Uygulamalar ve Kitaplar bölümünü pasif konuma getirin.
7-) OTOMATİK Wi-Fi ARAMA ÖZELLİĞİNİ KAPATMA
iPhone'unuz standart gelen ayarlarda sürekli Wifi ağı ara diye bir özellik bulunmaktadır.Bu özellik açık olduğu sürece telefonunuz otomatik olarak WİFİ araması yapıyor.Ancak o kadar ağ arasında arama yaparken telefonunuzun yok yere efor sarf ediyor ve telefonunuzda yavaşlamaya neden oluyor.Otomatik Wifi özelliğini kapatmak için Ayarlar>Wi-Fi>Ağlara Katılmadan Sor bölümünü pasif konuma getirin.
8. iPHONE’U ARADA KAPATIP AÇIN
Her ne kadar biz telefon desek de, o bir bilgisayar aslında, cebimizde taşıdığımız minik bir bilgisayar. Ev veya iş yerindeki bilgisayarları bile yavaşladığından şikayet edere kapatıp açarken, neden aynısını telefonda yapmayız ki? En azından haftada bir iPhone’u yeniden kapatıp açtığınızda telefonunuza bu durumun olumlu yansıyacağını unutmayın.
10. ÜÇÜNCÜ PARTİ UYGULAMALARDAN DESTEK ALIN
Tüm bu çabalarına rağmen telefonunuz yavaşsa, üçüncü parti uygulamalar bu konuda size ilaç gibi gelebilir. Örneğin Battery Doctor isimli uygulama ise belleği rahatlatabilir, şarj ömrünüzü de kayda değer artış yaşayabilirsiniz.
11. SIK SIK iPHONE’U YEDEKLEYİN, SIKIŞINCA GERİ YÜKLEYİN
iPhone’unuzu her ihtimale karşı sık sık iTunes ve/veya iCloud üzerinden yedekleyin. Olurda telefonunuz bir gün yavaşladığında bu saydığımız yöntemler işe yaramadığında, telefonu daha önceki tarihlerdeki yedeklemeleri kullanarak geri yükleyebilirsiniz.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image