Arama

İngiltere bu hafta Türkiye ile serbest ticaret anlaşması imzalayacağını söyledi

2 yıl önce

İngiltere ticaret bakanlığı 27 Aralık'ta, Başbakan Boris Johnson'ın Avrupa Birliği ile yeni bir ticaret anlaşması imzalamasından bu yana ilk olarak İngiltere ve Türkiye'nin 29 Aralık'ta bir serbest ticaret anlaşması imzalamaya hazır olduklarını söyledi.

İngiltere bu hafta Türkiye ile serbest ticaret anlaşması imzalayacağını söyledi
ad image
ad image

 

İki ülke, Ankara ile Londra arasındaki mevcut ticaret şartlarını tekrarlayan bir anlaşma imzalayacak, ancak İngiliz ticaret bakanı Liz Truss, ülkeler arasında ısmarlama bir anlaşmanın yakında yapılacağından umutlu olduğunu söyledi. 

“Bu hafta imzalamayı beklediğimiz anlaşma, gümrük vergisiz ticaret düzenlemelerini kilitliyor ve ticaret ilişkimizi desteklemeye yardımcı olacak. Truss yaptığı açıklamada, İngiltere genelinde imalat, otomotiv ve çelik endüstrilerinde binlerce iş için kesinlik sağlayacak ”dedi.

Yakın gelecekte iddialı, kişiye özel İngiltere-Türkiye ticaret anlaşması için Türkiye ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Ticaret ilişkisi 2019'da 18,6 milyar pound (25,25 milyar dolar) değerindeydi ve İngiltere, ticaret bakanlığının Japonya, Kanada, İsviçre ve Norveç ile yapılan anlaşmalardan sonra müzakere ettiği en büyük beşinci ticaret anlaşması olduğunu söyledi.

İngiltere, AB'nin ticaret anlaşmalarını terk ettiği 1 Ocak'ta Brexit geçiş döneminin bitiminden önce 62 ülke ile ticaret anlaşmaları imzaladı .

Geçen hafta en büyük ticaret ortağı AB ile dar ticaret anlaşmasını sağlamlaştırdı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image