Arama

İki Kulakta İşitme Cihazı Kullanmanın Avantajları

1 yıl önce


İki Kulakta İşitme Cihazı Kullanmanın Avantajları
ad image
ad image

 

“Acaba tek işitme cihazı mı kullansam yoksa her iki kulağıma da mı kullansam?” sorunuzun cevabı kesinlikle “Her iki kulağınızda işitme kaybı varsa, iki kulakta da işitme cihazı kullanılmasıdır. Neden mi? İşitme kaybı kişinin hayat standartlarının ve kalitesinin düşmesine sebep olurken bir yandan da sosyal ve kültürel faaliyetlerin kısıtlanmasına Depresyon, Demans ve  Alzheimer gibi hastalıklara neden olabilir. Daha basit bir örnek ile açıklamaya çalışırsak, günlük hayatta birçok insan gözlük kullanıyor değil mi? İşitme cihazı da gözlük gibidir aslında. Gözlük sayesinde nasıl net görüyorsanız, çift taraflı işitme cihazı ile de sesleri daha net ve kaliteli işitirsiniz. İşitme cihazları artık estetik bir görünüme sahiptir, göze batmaz. Hatta konfor ve anatomik yapıya uyum sağlama özelliği sayesinde kulağınızda olduğunu bile hissetmeyebilirsiniz.

Her iki kulakta işitme cihazının kullanımına erkenden adım atıldığında yaşam kalitesine olan olumlu etkilerini daha detaylı bir şekilde inceleyelim;

Konuşmaları daha iyi anlayın

Çift taraflı işitme cihazı, kafe, restoran ve konser gibi gürültülü ortamlarda ses ve konuşma algısını arttırır. Aynı zamanda, karşılıklı yapılan birebir konuşmalarda da büyük avantaj sağlar. Konuştuğunuz kişinin söylediklerini tek seferde kolay ve net bir şekilde duyarsınız. Böylece, konuştuğunuz kişi ile sağlıklı bir iletişim kurmuş olursunuz. Hayata dahil olun!

Dinlemek için daha az çaba sarf edin

Çift taraflı işitme cihazı, tek taraflı işitme cihazı ile kıyaslandığında, kullanıcı sesleri her iki kulağında da duyacağı için çok daha az yorulur ve konuşmaları anlamlandırır. Bu sayede kullanıcı sesleri dengeli bir şekilde işitir, konuşmalara ve sohbetlere dahil olur. Toplumdan kendini izole etmez.  Bu da doğrudan kullanıcıda işitme cihazına karşı olan güven ve memnuniyet duygularını arttırır. Maxtone ‘da mutlu kullanıcı kaliteli işitme!

İşitme ve anlama becerileri

Tek taraflı işitme cihazında , cihaz kullanılmayan kulağın ses algılama fonksiyonlarında zayıflama görülmektedir. Kullanıcı sesleri tek bir kulaktan işittiği için sesleri dengeli duyamaz. Bu işitme performansını etkilediği gibi kullanıcının psikolojisini de doğrudan etkilemektedir. Çift taraflı işitme cihazı kullanımı ile kullanıcı memnuniyeti artacaktır.

Ses kaynaklarının yönünü kolayca belirleyin ve fark edin
Çift taraflı işitme cihazı kullanımı ile ses kaynaklarını yani seslerin hangi yönden geldiğini kolay ve güvenli bir şekilde belirleyebilirsiniz. Örneğin, caddeden karşıya geçmek istiyorsunuz , güvenli bir şekilde geçmek için arabaların korna seslerini ve trafik polisinin yönergelerini kolay bir şekilde duyabilirsiniz. Bu şekilde güvende olursunuz.

Dengeli “Duyun”
Kulaklarımız sadece işitmemizi sağlamaz, aynı zamanda dengede durmamızı sağladığını biliyor muydunuz? Çift işitme cihazı kullanarak “dengeli işitin “, “dengeli duyun” . Sesleri her iki kulaktan duymak çevrenizde olan bitenleri daha iyi anlamlandırmanızı sağlar. Bu sayede gürültülü ortamlara kolay bir şekilde uyum sağlar, sosyalleşir ve güzel anların keyfini çıkartmak size kalır.

Gürültülü ortamlardan korkmayın, bir parçası olun!

Tek taraflı işitme cihazı kullandığınızda özellikle kalabalık ortamlardaki sesleri net anlamlandırmada zorlanabilirsiniz, ses ayarını daha da yükseltmek isteyebilirsiniz. Ancak çift taraflı işitme cihazı kullanımında bu durum farklıdır. Çift taraflı işitme cihazı ile sesleri net duyarak restoran, kafe, konser vb gibi gürültülü ortamlarda sesleri çaba sarf etmeden çok rahat bir şekilde duyarsınız.

İşitme cihazlarınızı cep telefonu, tablet gibi teknolojik aletlere bağlayın, her şey kulağınızda!
Günümüz teknolojisi ile işitme cihazlarınızı cep telefonu, tablet ve televizyon gibi kablosuz aksesuarlara bağlayarak doğrudan müzik dinleyebilir, sesleri doğrudan kulağınıza aktarabilir ya da eller serbest telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Bunu çift taraflı işitme cihazı kullanarak da kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hem sesleri dengeli bir şekilde kulağınıza iletmiş olursunuz hem de teknolojinin getirdiği avantajlardan kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Maxtone işitme merkezine gelerek en son teknoloji ile donatılan cihazlarımızı inceleyebilirsiniz. Size sadece anın tadını çıkartmak kalsın!

Peki işitme cihazlarınız bozulduğunda ne yapmanız gerekir?

Her elektronik cihazda olduğu gibi bazen işitme cihazlarınızın da bozulacağı günler de olacaktır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığında yetkili firma servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Çift taraflı işitme cihazında şöyle bir avantaj vardır. İşitme cihazlarınızdan biri bozulsa bile tek cihazla sesleri rahatça duyar ve zorlanmadan bu süreci aşabilirsiniz. Bu şekilde kendinizi çok daha güvende hissedersiniz.

Yeni işitme cihazları almanız gerekirse, gerek tek kulakta, gerekse iki kulakta işitme cihazı için SGK katkısı alınabilmektedir. Kulak içi işitme cihazlarından, kanal içi ve kulak arkası modellere kadar tüm işitme cihazı modelleri SGK katkısı kapsamındadır. Kendiniz ya da yakınınız için en iyi işitme cihazını Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı işitme merkezlerinden almanızı tavsiye ederiz.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image