Arama

IFAK ASKERİ İLK YARDIM KİTİ

1 yıl önce


IFAK ASKERİ İLK YARDIM KİTİ
ad image
ad image

 

Ifak Individual/Improved First Aid Kit kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş geliştirilmiş kişisel ilk yardım kiti anlamına gelmektedir. Ifak ilk yardım kitleri içerisinde birçok profesyonel tıbbi araç ve gerecin bulunduğu klasik ilk yardım çantalarına göre çok yönlü bir kittir.

Ifak ilk yardım kiti daha çok askeri ilk yardım kiti olarak anılmaktadır. Bu kit tıbbi desteğin çabuk ulaşamayacağı ücra ve uzak mekânlarda bulunan ya da kanamanın ve yaralanmanın daha ağır olduğu travmatik durumlarda kullanılmaktadır. Silahlı yaralanma, trafik kazası, kesici ve delici alet yaralanması ve iş kazası gibi hayati tehlike barındıran durumlarda kullanılan bu kitin içeriğinin daha geniş ve bu tür durumlara uygun olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Ifak Askeri İlk Yardım Kitinde Bulunan Araç ve Gereçler

Bu kitte standart ürünler bulunmamakta kişinin ihtiyaç ve isteklerine göre ürün ekleyip çıkarabilmektedir fakat genel olarak kitte yer alan belli başlı ürünler şu şekilde sıralanabilir: turnike, acil durum travma bandajı, kendinden yapışkanlı bandaj, kanama durdurucu, gazlı bez, göz pedi, solüsyonlar, yara bandı çeşitleri, yara örtüsü, elastik bandaj ve sargı bezi, bandaj makası, termal örtü, nitril eldiven, çeşitli sargı bezleri, düdük, fener ve ateş ölçer gibi ürünler bulunmaktadır.

Ifak İlk Yardım Kitine Nasıl Sahip Olunur?

Profesyonel ve oldukça geniş içerikli olan ıfak ilk yardım kitini hazır alabileceğiniz gibi kendinizde hazırlayabilirsiniz. Bu kit için gerekli olan ilk ürün mukavemeti kuvvetli su geçirmez kumaştan üretilmiş bir çantadır. Genelde haki rengi ile kamufle renklerini çağrıştıran bu çantaların çok gözlü olması da önemli bir ayrıntıdır çünkü çok gözlü bir çanta daha fazla ürün alabilmektedir.

Çantayı edindikten sonra sıra içeriğindeki araç ve gereçlere gelmektedir. ıfak ilk yardım kiti için standart bir içerik listesi bulunmamaktadır. Kendi mesleki durumunuza, eğitim seviyenize ve tıbbi bilginize göre kişisel bir kit hazırlayabilir ve ihtiyaç duyduğunuz araç ve gereci satın alarak kendi ifak ilk yardım kitinizi oluşturabilirsiniz.

Yoğun iş veya hayat temposuna sahipseniz ve daha profesyonel bir ilk yardım çantasına sahip olmak her türlü kazaya veya duruma karşı hazırlıklı olmak istiyorsanız www.ilkyardimkiti.com/ilk-yardim-cantasi/ifak-ilk-yardim-cantasi adresine tıklayarak ilk yardım kitinin içeriğine ulaşabilir fiyat bilgisi hakkında da fikir edinebilirsiniz.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image