Arama

Galatasaray Avrupa Kupalarından men mi edilecek?

8 yıl önce


Galatasaray Avrupa Kupalarından men mi edilecek?
ad image
ad image

Süper Lig takımlarından Galatasaray’ın başı finansal fair play ile dertte. UEFA tarafından finansal fair play arasında giren 22 kulüpten biri olan Galatasaray anlaşmalara uymayan tek kulüp konumunda. Galatasaray’ın finansal fair play yüzünden 2016 yılında Avrupa Kupaları’ndan men edilme tehlikesi ile karşı karşıya. Galatasaray Avrupa Kupaları’ndan men mi edilecek?

UEFA ile yapılan protokole uyabilmek için bütün kulüpler maksimum çabayı harcayıp, görevlerini yerine getirirken, sarı kırmızılılar ise bunu pek de umursamadı.

Türkiye’den Galatasaray dışında Trabzonspor da denk bütçe konusunda UEFA ile anlaşırken, bordo-mavililer istenenleri yerine getirip tehlikeyi savuşturmuştu.

İlginç olan UEFA'da, Galatasaray’ın durumuna benzer bir konuyla hiç karşı karşıya kalmadı. İlk kez Cim­Bom’da görülen bu olay karşısında finansal fair play yetkilileri de ne yapacağını kurtarsa bile ikinci kez “Denk bütçe” konusunda soruşturma geçiriyor. Karadeniz ekibi, bir kere anlaşma yaptığı için aynı konuda ikinci defa masaya oturamayacak. Ancak Galatasaray, süresini uzatabilirse bordo mavililerin ikinci dosya konusunda eli güçlenecek.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image