Arama

Facebook veri sızıntısı 87 milyon kullanıcıya yükseldi

6 yıl önce

Şirket, veri toplamasından etkilenenlerin sayısını 87 milyon kullanıcıya çıkardı; önceki 50 milyon tahmininden, şirketin Genel Teknoloji Sorumlusu Mike Schroepfer 4 Nisan'da bir blog yayında yazdı.

Facebook veri sızıntısı 87 milyon kullanıcıya yükseldi
ad image
ad image

 

“İnsanlara bilgilerinin Cambridge Analytica ile uygunsuz bir şekilde paylaşılıp paylaşılmadığını söyleyeceğiz… Artık uygulamaların din veya siyasi görüş, ilişki durumu ve ayrıntıları, özel arkadaş listeleri, eğitim ve çalışma gibi kişisel bilgilere erişim izni vermesine artık izin vermeyeceğiz. tarih, spor aktivitesi, kitap okuma etkinliği, müzik dinleme etkinliği, haber okuma, video izleme etkinliği ve oyun etkinliği ”dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 2016 kampanyası arasında saydığı Londra merkezli Cambridge Analytica, Facebook'un etkilenen kullanıcılara yönelik tahminlerine itiraz etti. 4 Nisan'da Twitter'da, Facebook'taki kişiler hakkında bilgi toplamak için bir araştırmacının 30 milyondan fazla kayıt almadığını söyledi.

Veri sızıntısından etkilenen 50 milyondan Kartal escort fazla Facebook kullanıcısının önceki tahmini, Cambridge Analytica'nın soruşturmalarına dayanarak New York Times ve Londra'daki Observer adlı iki gazeteden geldi.

Facebook'taki hisseler 4 Nisan'da yüzde 0,6 oranında düşerek 155,10 dolara geriledi. Cambridge Analytica skandalı kırıldığından beri yüzde 16'dan fazla düşüş yaşadı.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, iki ABD kongre oturumunda 10-11 Nisan'da konuyu ifade edecek.

Zuckerberg, gazetecilere yaptığı basın toplantısında, Facebook'un “skandaldan beri kullanım veya reklam satışları üzerinde herhangi bir anlamlı etki” görmediğini söyledi, ancak “şirket iyi değil” diye ekledi.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image