Arama

Elektronik Sigara Bağımlılık Yapar Mı?

3 yıl önce


Elektronik Sigara Bağımlılık Yapar Mı?
ad image
ad image

Sigara ve tütün ürünlerin yüksek oranda nikotin olduğundan dolayı içildikten bir süre sonra insana bağımlılık yapmaktadır. Ülkemizden binerce kişi sigara içmekte ve zamanla buna bağımlı olmaktadır.   Sigara içenlerin sayısı %95’in üzerindedir. Öte yanda bilim adamları insanları sigarayı bırakmalarına ya da bağımlı olmamalarına yardımcı olmak için teknoloji harikası olan e- sigaraları üretmişlerdir. 

Bu sigaralarda zararlı olsalar da normal sigaralara göre daha az nikotin içerdiği ve daha az zararlı saptanmıştır.  İnsanı sigaraya bağımlı yapan unsur sigaranın içinde bulunan nikotindir. Elektronik sigaranın içerisinde de çok az bir nikotin olduğunda dolayı normal sigara gibi bağımlılık yapma olasılığı çok düşüktür. Çünkü e- sigaralarda belirli miktarda sıvı nikotinler vardır.  Bu nedenle bu sigaranın   diğer ülkeler başta olmak üzere ülkemizde de kullanımı günden güne yaygınlaşmış, normal s sigara ve tünü ürünlerini bırakma konusundaki etkisi de dünya genelinde ilgi çekmiştir.

E- Sigara Kullanımı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Yapılan araştırmada e-sigarayı kullananların bir kısmı normal sigarayı bırakmada oldukça etkili olduğunu dile getirirken, bir kısmı da norma sigaranın yerine geçemeyeceğini dile getirirken bir kısmı da i tam aksine meyve özü n likitlerin koku ve tadını çok güzel olduğunu ve bunlara bağımlılık yaptığını dile getirmiştir. İçenlerin bir kısmı da e- sigarayı nargileye benzetmişlerdir.  Bu ürünü alırken de normal sigara ve tütün ürünlerini aynısını alacağınız düşünmeyin. Gerçekten amacını normal sigaradan ve bağımlılığından kurtulmak için e- sigara size göre en iyi seçenek olacaktır.  

E -Sigaranın Faydaları

E- sigara normal sigaraya göre daha az zararlı olduğu söylenilmektedir. Bu kez de kullanıcılar bu sigaranın kullanalar üzerinde ne gibi faydaları olduğu konusunda araştırmalar yapmaktadır. Her şeyden önce e- sigaranın içerisindeki nikotin miktarı normal sigaraya g göre %80 daha azdır. Norma sigaranın birini içtiğinizde hepsini bitirmek zorundasınız.

Oysa e-sigarınız hiç bitmez. Elektronik cihaz olduğundan dolayı birkaç defa içmeniz e nefsinizi gidermeniz yeterli olmaktadır. Üç dört sigara paketi fiyatına alacağınız likit size en az birkaç hafta gidecektir. Bu özelliği de onun ne kadar elektronik olduğun belirtmektedir. Ayrıca e- sigarların dumanı yoktur. Çevreye kötü koku yaymazlar meyve arma özleri ile üretilen likitler buharlaştığında çevreye güzel koku yayarlar ve tatları da oldukça hoş ve egzotiktir.

Ülkemizde kapalı mekânlarda norma sigara içimine yasak getirildiğinden dolayı sigara içenlerin bir kısmı tadı ve kokusundan ötürü e-sigara kullanmayı tercih etmektedir. Çünkü e-sigaralar her türlü mekânda içilmeyen uygundur.

Ayrıca e- sigara için gerekli olan likitleri alırken çok dikkatli olmanız gerekir. Çünkü bazı likitlerin merdiven altı üretildiği ve aşırı düzeyde nikotin içerdiği söylenmektedir. Bunun için likitti alırken güvenilir kanaları ve satış   noktalarını tercih etmeniz önemle vurgularız.  E- sigara cihazı ve likitlerinizi https://elektroniksigarashop.org/   online adresi adı altında yasal hizmet veren sanal mağazamızdan uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image