Arama

Çocuğu Telefondan Vazgeçirmek

1 yıl önce


Çocuğu Telefondan Vazgeçirmek
ad image
ad image

Çocuğu telefondan vazgeçirmek, ailelerin en fazla zorluk yaşadığı sorunlar arasında yerini almaktadır. Özellikle de gelişim çağında olan çocuklar; çok fazla telefonla vakit geçirdiği zaman, sosyal ortamlardan uzak olmayı tercih ederler. Bu durum ise; ileri vadede, çocukların kendini ifade edebilmesinde çok büyük problemler yaşamasına sebebiyet verecektir. Bu nedenle, ailelerin gelişim çağında olan çocuklarını, telefonlardan uzak tutmasında fayda vardır. Küçük yaşta bu sorunların önüne geçilmezse, ileriki yaşlarda düzeltilmesi çok daha zor olabilir. Çocuğu telefondan vazgeçirmek için uygulanabilen yöntemler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırmak

Telefondan nasıl vazgeçilir? Sorusunu araştıran ailelerin, uygulayabileceği yöntemlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz kitap okumaktır. Kitap okuyan çocuklar; kendilerini çok daha hızlı bir şekilde geliştirdiği gibi; telefonla oynama isteklerinden de vazgeçmeye başlayacaklardır. Özellikle de telefonda çok vakit geçiren bir çocuğunuz varsa; günlük kitap okuma saati belirleyerek, sizin de onunla birlikte kitap okumanızda fayda vardır.

Oyun Kurmak

Çocuğu telefondan vazgeçirmek için yapılması gerekenler arasında, oyun kurma alışkanlığı kazandırmak da vardır. Oyun kurma alışkanlığı kazanan çocuklar; telefonla vakit geçirmeye fazla ihtiyaç duymazlar. Bunun yerine, kendi oyunlarla kurgulayarak, daha çok eğlenmeyi tercih ederler. Sizde çocuğunuzun telefonla oynamasından rahatsızsanız; ilk zamanlarda onunla birlikte oyun oynamalısınız. Daha sonra ise; çocuğunuzu yalnız bırakarak, tek başına oyun kurmasını sağlayabilirsiniz.

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image