Arama

Boşanma Avukatı

2 yıl önce


Boşanma Avukatı
ad image
ad image

 

Boşanma avukatı ile sağlanan hizmetlere bakıldığında boşanma konusu hukuki bir süreç olduğu kadar psikolojik ve sosyal bir süreç olmaktadır. Boşanma davaları diğer davalardan farklıdır ve bireylerin özel yaşamlarını tamamen etkileyen bir süreçtir. Boşanma davalarında hukuki kuralların uygulanması ile beraber farklı yasa maddeleri ile korunmasını gerektirmektedir ve bu durumda usul kurallarına uyulmalıdır. Dava için başarılı olunmasında avukat müvekkil ilişkisi konusunda karşılıklı olarak güvene alınmalıdır ve müvekkilin de samimi olarak her detayı belirterek dikkate almış olmaları gerekmektedir.

Boşanma Avukatı Hizmetleri Nelerdir?

Boşanma avukatı hizmetlerine bakıldığı zaman sadece evlilik değil nişanın bozulmasından meydana gelen durumlarda, maddi ve manevi tazminat sorunlarında, anlaşmalı boşanma protokollerinin hazırlanması gibi durumlarda boşanma avukatı hizmeti sağlanmaktadır. Boşanma avukatı hizmetleri nelerdir bakıldığında,

  • Çocukların velayetinin belirlenmesine yönelik yapılan velayet davaları
  • Evlilik birliği ile sonrasında edinilen varlıkların paylaşılması
  • Şiddetli geçimsizlik durumları yani aldatma, şiddet, terk etme ve benzeri olan durumların davaları
  • Ayrılık kararı, boşanmanın kesinleştirilmesi
  • Boşanma işlemleri sırasında alınacak güvenlik tedbirleri

Gibi birçok boşanma ve evlilik davası konusunda destek sağlanmaktadır. İzmir ve çevresinde boşanmak isteyen kişilerde ve birbirleri ile anlaşamayan kişilerde iyi bir sonuç için en iyi boşanma avukatının tutulması gerekmektedir. Boşanma avukatı İzmir bölgesinde sağlanan hizmetlerle beraber davalarda etkin rol oynayan ve toplum içerisinde avukat olarak bilinen profesyonel kişilerle davalar daha verimli bir şekilde geçer.

İzmir’de En İyi Boşanma Avukatı

Boşanma avukatları çiftler arasında meydana gelen sorunlarda ve boşanma işlemini kesinleştiren kişiler için destek sağlar. İzmir’de en iyi boşanma avukatı desteği ile boşanma davası konusunda birçok bilgiyi toplayan avukatlar, boşanmayı etkin bir şekilde gerçekleştirir ve gerektiğinde müvekkilini savunarak nafaka, tazminat ve mal paylaşımı konusunda da yardım sağlar. Boşanma davalarının gerçekleştirilmesinde birçok durum bulunabilmektedir ve bununla beraber bu sebeplerden biri ekonomik olan sorunlar olabilir.

En popüler boşanma sebeplerine bakıldığı zaman bu durum hem ekonomik hem de psikolojik açıdan şiddetli geçimsizlik sağlayabilir. Çiftler birbirleri ile beraber anlaşamadıkları zamanlarda ayrılma ve boşanma kararı alabilirler bu sebeple bu davanın etkinliğine bakıldığında iki tarafında anlaşmalı bir şekilde boşanması önerilir.

Boşanma Avukatı Ne Yapar?

Avukatlar öncelikle taraflar arasında gereken bilgileri toplar ve boşanma avukatı hizmetlerinde anlaşmalı boşanma davasıysa kısa bir sürede sonuçlanır. Fakat eğer davalar çekişmeli olarak meydana geliyorsa avukatlar gerekli olan bilgileri topladıktan sonra araştırma sürecine girerler ve davanın etkili olarak yönetilmesi için birçok veriyi toplarlar. Boşanma sürecinde avukatların hizmetleri bakıldığı zaman,

  • Avukatlar iki tarafın uzlaşması için çeşitli çalışmalar yapar eğer iki tarafta uzlaşmıyorsa dava uzar ve avukat hukuk sürecine uygun bir şekilde sonuçlandırmaya çalışmaktadır.
  • Birçok bilgiyi dava içerisinde toplayan avukatlar dava sürecini takip eder. En iyi sonucun ortaya konulması için mahkeme sürecinde gerekli olan açıklamaları hâkime belirtir.
  • Avukatlar davayı inceleme aşamasında dikkat ettiği bazı huşular yer alır ve bu durumda eşler arasında aldatma, şiddetli geçimsizlik, psikolojik rahatsızlık gibi birçok durum bulunur.
  • Davanın gidişatı konusunda en önemli unsurlar belirlenir ve dava açılırken nasıl bir şekilde sonuçlanacağı konusunda dikkat edilir.

İzmir boşanma avukatı ücretleri konusuna bakıldığında bu ücretleri belirleyen birçok unsur bulunur ve bu unsurlarda dava sürecinde yer almaktadır. Davaların uzaması avukatlık ücretini arttırabilir ve boşanma avukatı dava için ne kadar uzun bir süre geçirirse dava ücreti de bir o kadar artış gösteren durumlardır bu sebeple bizimle iletişime geçerek birçok konuda bilgi alabilirsiniz.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image