Arama

Bitki Bilim Uzmanı ve Araştırmacı Yazar Recep Dağıstanlı, Virüsten Korunmanın Yollarını Anlattı

3 yıl önce


Bitki Bilim Uzmanı ve Araştırmacı Yazar Recep Dağıstanlı, Virüsten Korunmanın Yollarını Anlattı
ad image
ad image

 

1 Haziran 1985 tarihinde Saatli ilçesine bağlı Khanlarkend köyünde zeki bir ailede doğdu.
İlköğrenimini Hanlarkand köyünde İkram Ağayev ortaokulunda almanın yanı sıra İmam Muhammed Bağir'in adını taşıyan medresede İslami eğitim aldı. Daha sonra yazışmalarla Bakü İslam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne kabul edildi ve öğrenimi sırasında askerlik hizmetini tamamladı.

2005 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Meshtagha yerleşimindeki İmam Cafer Sadık (a.s) Bilim Havzasında eğitim gördü. Axund, 2008 yılında Qafqaz Müslümanları Dairesi Başkanı Allahşükür Paşazade tarafından Bina yerleşimindeki İmam Hasan Camii'nin Axundu'u olarak atandı.

Geldiği ilk günlerden itibaren dini öğretisi ve propagandası, nazik yapısı, cami halkına ve köylülere olan tutumu ve ilgisi nedeniyle kısa sürede herkesin saygı ve sempatisini kazandı.
İlahiyatçı Alim Haci Eldayag Huseynov, ikinci yüksek öğrenimini almak için 05/10/2018 tarihinde Bakü Avrasya Üniversitesi Bölgesel Çalışmalar ve Ekonomi Fakültesi'ne girdi. 15 Haziran 2020'de ilahiyatçının "Ömrün Değeri" adlı kitabı yayınlandı.

Kitapta insan Ömrünün değeri, ölümlülük, ölümün kaçınılmazlığı ve dünya hayatının bir test alanı olduğu gerçeği. Ahiret için çalışmanın önemi gibi konular sunulmaktadır. Kuran ayetleri, Peygamberimiz (asm) 'in hadisleri ve imamların (a.s.) Sözleri bu konularda zikredilir. Okuyucular tarafından büyük bir sempati ve sevgi ile karşılandı. İkinci kitap "Ruhun Qidası" yayına hazırlanıyor.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image