Arama

Bakanlık, İdlib'de Türk gözlem noktasının sivil görünümlü grupların saldırısına uğradığını söyledi

3 yıl önce

Savunma Bakanlığı 16 Eylül'de Suriye'nin kuzeydoğusundaki İdlib vilayetindeki gözlem noktasının , bakanlığın Suriye rejimi tarafından yönlendirildiğini belirlediği bazı sivil görünümlü grupların saldırısına uğradığını duyurdu .

Bakanlık, İdlib'de Türk gözlem noktasının sivil görünümlü grupların saldırısına uğradığını söyledi
ad image
ad image
 
Esad rejiminin yönettiği bazı sivil görünümlü gruplar, İdlib gerilimi azaltma bölgesindeki 3, 4, 5, 6, 7, 8 ve 9 numaralı gözlem noktalarımıza yaklaştı, 7 numaralı gözlem noktamıza saldırdı ve alınan tedbirlerin ardından dağıldı. , "Bakanlık tweet attı.
 
Olay, Türk ve Rus askeri heyetlerinin İdlib'deki son gelişmeleri görüşmek üzere bir araya geldiği gün geldi. Savunma Bakanlığı 16 Eylül'de Türk ve Rus yetkililerin Ankara'da bir araya gelerek İdlib'deki gelişmeleri ve sahadaki mevcut durumu tartışacağını söyledi.
 
Türk ve Rus yetkililer, Suriye ve Libya'daki gelişmelerle ilgili görüşmeler için ilk olarak 15 Eylül'de Ankara'da Dışişleri Bakanlığı'nda bir araya geldi . Dışişleri Bakanlığı, "Libya ve Suriye konusunda Türk ve Rus ajanslar arası heyetler arasındaki istişareler, 15-16 Eylül tarihlerinde Ankara'da teknik düzeyde devam edecek" dedi. Suriye iç savaşında muhalif tarafları destekleyen
 
Türkiye ve Rusya , yaklaşık bir milyon kişiyi yerinden eden ve iki tarafı da çatışmaya yaklaştıran şiddet olaylarının tırmanmasının ardından 5 Mart'ta kuzeybatı İdlib'deki askeri faaliyetleri durdurma konusunda anlaştı.
 
Ankara ve Moskova, Libya savaşının ana güç aracılarıdır ve kalıcı bir ateşkes ve siyasi çözüm için görüşmeler yapmaktadırlar. Rusya, Halife Hafter'in doğu merkezli güçlerini desteklerken, Türkiye uluslararası alanda tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (GNA) yardım etti.
Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image