Arama

Bahçeli, MHP lideri olarak bir dönem daha aday olacak

3 yıl önce

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) genel başkanı Devlet Bahçeli , MHP'nin mart ayındaki genel kongresinde parti başkanlığına aday olacağını açıkladı.

Bahçeli, MHP lideri olarak bir dönem daha aday olacak
ad image
ad image

 

Bahçeli, MHP'nin üst düzey yürütme organının geç saatlerde yaptığı toplantı sonrasında, "Kabul ederseniz, davamız için hizmet etmeye devam etmemi istiyorsanız, 18 Mart'ta yapılacak genel kongrede liderlik adayı olacağım" dedi. 10 Şubat.

Bahçeli, Milliyetçi Parti'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in Nisan 1997'de vefat etmesi üzerine 1997 yılının ortalarında MHP'nin genel başkanlığına seçildi. Bahçeli, 1999-2002 yılları arasında üç partili bir koalisyonda başbakan yardımcılığı yaptı.

Son zamanlarda iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile Halk İttifakı'nı kurdu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ana siyasi müttefiki oldu. Erdoğan'ın 2018'de cumhurbaşkanlığı adaylığına destek verdi ve yakın zamanda önümüzdeki seçimlerde de aynısını yapacaklarını açıkladı.

Bahçeli, "Halk İttifakı'nın kurulması Türk siyasetine yeni bir ivme kazandırdı ve ulusal heyecanı yeşertti" dedi.

Görüşmede Bahçeli, MHP'nin AKP'nin yepyeni bir anayasa çağrısını onayladığını belirterek, Anayasa Mahkemesi yapısının yeni tüzük ile tamamen değiştirilmesini önerdi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image