Arama

Araç Kantar Çeşitleri Nelerdir?

1 yıl önce


Araç Kantar Çeşitleri Nelerdir?
ad image
ad image

Araç kantar çeşitleri nelerdir? Her aracın bir yük taşıma limiti vardır. Binek otomobillerde dahi mevzuat gereği ayrı ayrı limit bulunur. Lojistik sektörü için genel olarak denetimler sıkıdır. Tırlar günümüzde tır kantarı, kamyonlar kamyon kantarı, taşıtlarsa taşıt kantarı aracılığıyla tartılmaktadır. Bu tartım işlemlerinin arka planında son derece ince hesaplar yapılmakta, işlemlerin doğru bir şekilde gerçekleşebilmesi adına özel ürünler kullanılmaktadır.

Araç Kantar Çeşitleri Nelerdir?

Her araç tipi için farklı kantar çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin, bir taşıt kantarında tırın ağırlığını hesaplamak mümkün değildir. Tır kantarları, 60 tonluk kantar ve 80 tonluk kantar olmak üzere ikiye ayrılır. Kamyon kantarı ise 10 tonluk kantar ve 30 tonluk kantar olarak ikiye ayrılır. Araç kantar çeşitleri kamyon kantarı, tır kantarı, kamyon kantarı, taşıt kantarı şeklindedir.

Araç Kantarları Nasıl Alınır?

Bu kantarları alabilmek için bazı özel firmalarla iletişime geçilmelidir. Tercih edilebilecek en iyi firmalardan bir tanesi Weilo yani weilo.com.tr ‘dir. Firma aracılığıyla ayrıca yük hücresi (loadcell), tartım indikatörleri, elektronik baskül çeşitleri gibi daha pek çok ürünü bulabilir, inceleyebilir, iletişime geçerek güvenle satın alabilirsiniz.

hrnajans
hrnajans

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image